BarkaS BarkaS komentáře u knih

Smaragdový atlas Smaragdový atlas John Stephens

Není to nic originálního, ale je to malé, je to milé. A vlastně škoda, že ji v Levných knihách měli za 9 korun. To si "nezaslouží".

07.05.2017 4 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

(Spoiler.) Kdyby Day na konci spořádaně zemřel, jak měl (se zázrakem by se mělo v knihách opatrně), dala bych za ten finiš i čtvrtou. June mi taky k srdci nijak nepřirostla. To se holt někdy stává.

02.05.2017 3 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Pořád nejsem schopná si najít nikoho, komu bych mohla upřímně fandit. Přesto zábavné čtení.

27.04.2017 3 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Uměli byste milovat někoho, kdo se vědomě podílel na smrti vaší matky? Nejen pitomé, ale navíc nedůvěryhodné dějové zvraty, June i Day jsou emocionální binec a zřejmě trpí nějakou formou maniodeprese. Jinak si nedovedu jejich chování vysvětlit. Škoda, napsané je to dobře. Co mě ale tedy ještě v poslední době štve a tohle není jediná kniha (a je to i ve filmech): Když někoho mučí a kopou mu do obličeje, je logické, že takový člověk přijde o zub/y. Pak už moc "sexy" a krásný nebývá... Když ho někdo tak vykresluje, zásadně ubírá realističnosti.

24.04.2017 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Slátanina přeslátaná, ale překvapivě čtivá.

20.04.2017 4 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Dějové zvraty přitažené za vlasy trochu ubraly Třpytnému dvoru na lesku. Přesto se jedná o velmi slušný a čtivý příběh. Těším se na další díly.

16.04.2017 4 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Zatím velmi příjemné a hlavně čtivé. Snad se to nerozplizne, jak je u tohoto žánru zvykem.

11.04.2017 4 z 5

Země věčného léta Země věčného léta Lee Carroll

Skvělej námět, dobře vystavěný příběh, ale ta slepice Garett už mě krapánek štvala.

10.04.2017 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Strhující finiš, ale jinak trochu zdlouhavé. Robin i Cormoran mi navíc připadali míň autentičtí než v předchozích dílech, skoro mi přišlo, že příběh vypráví o někom jiném.

04.04.2017 3 z 5

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Zajímavá a originální urban fantasy s duší. Byť trochu nedotažená, to ale nic nemění na tom, že stojí za to si ji přečíst.

19.03.2017 4 z 5

Poslední drakobijce Poslední drakobijce Jasper Fforde

Tolik zábavy za 59 korun z Levných knih bych nečekala. Ačkoli mě slečna Strange zpočátku moc nechytla, nakonec se z této knihy vyklubalo překvapení měsíce. Styl vyprávění je mírně strohý, vtipy někdy vyžadují soustředění a znalosti (sestry Karamazovy apod.), ale stálo to za to. Milý příběh.

10.03.2017 4 z 5

Smoothie Book - Více než dieta, životní styl Smoothie Book - Více než dieta, životní styl Kateřina Endersová

Krásně udělané, nádherně nafocené, skvělé jako dárek. Jen těch receptů tam zas tak moc není :) a vlastně ani nejsou moc originální.

03.03.2017

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Asi už jsem na takové série moc stará a moc toho četla. Nebylo to špatné, ale chyběla tomu hloubka. Příběh klouzal po povrchu, emoce se schovávaly v koutě. A zápletky byly průhledné až hanba.

03.03.2017 3 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Nebylo to špatné, ale čekala jsem víc. Wendy (děsné jméno) se trochu cyklí v ufňukanosti. Nebýt toho, s klidným svědomím bych dala i 4 *.

27.02.2017 3 z 5

Dedička Dedička Amanda Hocking

Příjemné čtení s jistými dějovými nedostatky, patří však k tomu lepšímu z daného žánru. Byť je hlavní hrdinka střídavě aktivní a zmítaná okolím, docela to funguje.

21.02.2017 4 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Určitě by mě to bavilo víc, kdyby se hlavní dějová linka místo démonického nástupu a hrozby konce světa točila kolem vyšetřování jednotlivých případů. I proto jsem původně zvažovala jen ***. Nakonec jsem ale Charley zase vzala na milost. Má to švih, i když její milenec Reyes je trochu monotématický. Zato Will, Nebezpečí, Barbara a další části těla i vybavení jsou pro mě nekonečným zdojem zábavy (mám pochopení, moje auto se jmenuje totiž už léta Citrón).

14.02.2017 4 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Jsou případy, kdy byste autora nebo autorku chtěli přesvědčit, aby nejzásadnější linka byla trochu méně "okatá" a vy jste celou dobu nevěděli, kdo vlastně na konci umře. Tohle je ten případ a důvod, proč si tenhle díl zasloužil jen 3 *. Jinak dobrý.

06.02.2017 3 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Začátek slabší, opakování je matka moudrosti, ale neustáké opakování předchozího děje brzdí příběh. Snad ještě horší byly opakované rozhovory Charley a Reyse: "Budu tě hledat." "Nehledej mě." "Budu." "Já to ale nechci." Až pak se to rozjelo a byla to bomba. Považuji tuhle sérii za svěží vánek v žánru. Super. (Ale ty obálky a lebky a hroby u kapitol jdou děsný.)

01.02.2017 4 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Neotřelé, zábavné, docela originální. Kdybych se snažila to k něčemu přirovnat, těžko bych našla dobrý příklad. Jen ty sexuální scény bych klidně oželela. Díky všem těm duchům a lidem, co hlavní hrdince lezou pořád do bytu, by to musel být nemalý grupáč.

28.01.2017 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Tuhle knihu by měli rozdávat zadarmo. Ve Starbucks. Takovou zpropadenou reklamu na cokoli jsem dlouho neviděla. A tak mě to naštvalo, že ubírám hvězdu, jinak bych dala tři. Povídky nejsou nijak závratně úžasné, ale dají se číst, paradoxně zvlášť ta nejvíc starbucksovská nakonec. Hlavní hrdinka mě sice od začátku děsně štvala, nána ukňučená, ale příběhu to patřilo. A mělo to svoje důvody. Takže pokud vám nevadí hodně toho PP, směle do toho.

23.01.2017 2 z 5