Země věčného léta

Země věčného léta

Garet Jamesová se z rodného New Yorku vydává do původní vlasti své matky, Francie. Motivem je nejen láska ke čtyři sta let starému vampýrovi Willovi Hughesovi, ale i touha zjistit něco víc o vlastním původu a předcích z ženské linie - Strážních věžích, které kdysi přísahaly chránit lidstvo před prastarým zlem. Garet se vydává do Paříže, kde v nejstarším městském kostele St. Julien-le-Pauvre končí Willovy stopy. Její francouzská dobrodružství a seznamování se svéráznými kouzelnými bytostmi ze Země věčného léta se proplétají s dávným osudem jejího milého Willa, který kdysi z lásky a kvůli mladické nerozvážnosti přišel o svou lidskou duši i smrtelnost. Kroky Willa z minulosti, vampýra Willa z počátku jednadvacátého století i Garet, odhodlané najít pravdu, míří do legendami opředeného lesa Brocéliande, k jezeru, v němž sídlí mocná a strašlivá čarodějka. K jezeru, u něhož se čas stává těkavou substancí a člověk může jediným krokem překročit staletí. Existuje však také cesta zpátky? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174070/zeme-vecneho-leta-174070.jpg 3.256

Černá labuť vzlétá (2.)

The Watchtower (2011)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Motto

BarkaS

Skvělej námět, dobře vystavěný příběh, ale ta slepice Garett už mě krapánek štvala.

zuzca.h
28.06.2016

Začátek celkem nudný musela jsem se nutit abyhc pokračovala ve čtení, ale postupně se děj rozjížděl od poloviny knížky už to bylo celkem zábavné čtení a posledních cca40 stránek to mělo opravdu spád. Jen na úplném koneci jsme se neubránila smíchu, takovoudle zápletku na poslední stránce jsme opravdvu nečekala.
Jsem zvědavá jestli bude třetí díl, protože konec by tomu napovídal.

lucie2371
26.06.2016

Posledních 50 stránek bylo asi nejlepších...kniha byla jinak pěkná avšak znovu bych se k ní asi nevracela. Ale i přes to doufám,že bude 3. díl! 2. díl skončil otevřeným koncem a tak čekám jak to všechno dopadne!

Markett
01.11.2015

Chvílemi jsem měla trošku rozporuplné pocity, kdy jsem si říkala, že na první díl to rozhodně nemá. Určitě se mi druhý díl líbil, ale to jen díky pasážím, kdy se čtenářům otevírá Willův život před tím, než se stal upírem. Kdyby měla kniha být jen z pohledu Garet, bylo by to jen zdlouhavé a o ničem. Ke konci už byla nějaká akce, napětí a opět otevřený konec, tak doufám, že bude další díl a já se dozvím, jak to všechno dopadlo.

lida1981
10.09.2015

chtěla bych třetí díl. nevíte někdo, zda bude či ne? takhle je to neukončené...

Arianne
02.04.2015

A třetí díl v čj nevyjde :-(

KatnissLavender
01.12.2014

Od začátku jsem byla rozhodnutá pro jednu jedinou hvězdu. Musela jsem se doslova přemlouvat, abych se touto knihou prokousala. Naprosto nezáživné a neuvěřitelně zdlouhavé pasáže mě opravdu nebavily. Konec to naštěstí trochu vylepšil a já se rozhodla jednu hvězdu přidat. Tuto sérii však opravdu doporučit nemohu...

Dreisii
26.09.2014

Druhý díl je oproti prvnímu nudný,nic moc záživný. Docela zklamáním pro mě těšila sem se že bude o dost lepší.

misaaa4
17.05.2014

Kniha ma absolutne nebavila, vracanie sa do minulých životov bolo nudné. Jediné plus tejto knihy bola posledná veta, ale i to v prípade, že to už nebude mať pokračovanie...

muchomurka
08.04.2014

Oproti prvnímu dílu - nuda. Střídání částí s Garet v současnosti a Willa v minulosti bylo úporné. Garetiny části se ještě daly, ale ty Willovy byly pro mě utrpení. Nic se nedělo, často se opakoval popis (např. když nějakého tvora viděl Will a byl tam popsán, v následující kapitole ho viděla Garet a znova byl popsán - zbytečně). Zkrátit knihu na polovinu a hned by to mělo spád.
A upřímně příběh Willovy honby za nesmrtelností mi bohatě stačil shrnutý v prvním díle, když to Garet osvětloval.
A také mi něco na tomto díle chybělo. To co bylo nové, nápadité a neotřelé v prvním díle, to zde chybělo. Bylo to jako slabý odvárek původního. Děj příliš rozkouskovaný (Garet jen chodila sem a tam, ale bylo to jako suchý výčet), vláčný, byly zde kouzelné bytosti, ale postrádaly tu tajemnost, přízračnost ... něco takového. Každá překážka šla snadno překonat. Někdo něco nechtěl udělat? Nevadí, vzápětí si to rozmyslel.
Tento díl mě opravdu zklamal. Poslední si přečtu, protože mě zajímá, jak to celé dopadne (tenhle konec byl fakt děsný). A třeba se autorka více zase přiblíží prvnímu dílu a bude to čtivější.

DajaF
20.03.2014

Slabší než první díl. Celou dobu jsem měla pocit, že se nic neděje, až na posledních pár stránkách se to rozjelo, uvidíme jestli vydají i třetí díl, jak to vlastně celé dopadne

Yana-66
11.03.2014

Takový konec by mě nenapadl ani ve snu... Potřebuju 3. díl!! Hned! Jinak opět obsáhlá knížka a vše do detailu popsané - zbytečně.

lakme
24.02.2014

Tenhle díl byl takový zmatenější než ten první, ale četl se dobře. Akorát mě naštval ten konec.. :D