Čtvrtý hrob pod nohama

Čtvrtý hrob pod nohama https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302044/bmid_ctvrty-hrob-pod-nohama-tOD-302044.jpg 5 357 87

Charley Davidson série

< 4. díl

Být Smrtkou je někdy vážně otrava. A protože se vyšetřovatelce Charley Davidsonové její poslední případ pořádně zamotal, vzala si volno, aby se mohla naplno věnovat sebelítosti. Když jí ale na dveře zaklepe žena, která je přesvědčená, že se ji někdo snaží zabít, musí Charley znovu vyrazit do boje... nebo se aspoň obléknout a učesat. Horší je, že sexy syn Satanův, Reyes Farrow, zmizel z Charleyina života, ale Charley není schopna na něho zapomenout.... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Fourth Grave Beneath My Feet , 2012

Niu
12.08.2023 4 z 5

Když odhlídnu od trošku krkolomných akčních scén, přimhouřím oči nad Charleyným frackovstvím a vytrácením se vlastní detektivní linky nad přílišným vzdycháním nad Reyesem, tak jako vtipná odpočinkovka super. A ten závěr přece nešel jinak :o)
Akorát jsem byla mírně zmatená Garetem. Jakto, že se tam objevil????!!!!! Chvilkama mi připadala zmatená i sama Darynda.

Marcik7
19.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Dávat jména svému srdci, slezině, gauči nebo autu? To je celá poněkud praštěná Charley, soukromé očko, která nejen že vidí mrtvé, ale je vlastně smrtkou, která je převádí na druhou stranu. Satanův syn Reyes je zatraceně sexy a nedivím se, že je z něj vedle. A ona navíc zjišťuje, jaké další nadlidské vlastnosti sama má. Nejsem velkým milovníkem fantasy, ale tohle se mi líbilo.

Nikidree
01.06.2022 3 z 5

Ačkoliv jsem tento díl přečetla velmi rychle, nemůžu úplně říct, že bych z něj byla nadšená. Vlastně se spíš nemůžu zbavit dojmu, že autorka občas nemá ponětí, co před chvílí napsala. Jako ano, může to být klidně vina překladu, ale když Charley vypne telefon a hned v dalším odstavci z něj volá Cookie, vypadá to spíš na vinu autorky. Sice aby to "nebylo divné", je hned potom vysvětlení, že ho zase zapnula, ale prostě wtf?
Kromě toho se nemůžu zbavit dojmu, že Charley je zatraceně špatný soukromý detektiv díky svým hláškám. Vždyť je to tak těžce neprofesionální! Se divím, že ji vůbec někdo jako detektiva bere vážně. V soukromí nebo se známými/přáteli proč ne. Ale když jede zjišťovat informace k případu, to mi už normální nepřijde.
Co však musím tentokrát vychválit, je konečně pořádně dialog mezi ní a Ryesem. Hurá! Navíc se člověk dozvěděl něco málo o tom, kdo Charley vlastně je. Sice toho nebylo moc, ale rozhodně lepší, než ty kusé informace z předešlých dílů.
Kolem a kolem je to prostě průměr. Pár hlášek mě pobavilo, některé scény se mi líbily, stále mě zajímá, co vše umí a jakou roli v jejím životě (se)hraje Ryes atp. Avšak nemůžu říct, že bych této sérii propadla.

Lenynek
23.05.2022 5 z 5

Charley je moje knižní BF. Série se mi líbila, byť se malinko točí v kruzích a jediná věc, která je díl od dílu odlišná, je obsazení v případech, které hrdinka řeší. To nic nemění na tom, že kniha se stane takovou mou encyklopedií krátkých hlášek. Tedy mohla by se stát, kdybych si je zapamatovala, ale to už je jiný příběh. :) Pomalu začínají opalovačky u vody, vyvalovačky na dekách, zevlování na lavičkách v parku... taková knížka by se mohla hodit.

Fallenyard
21.09.2021 2 z 5

(SPOILER) Zdá se mi to, nebo autorka skutečně píše knihy podle osnovy jako ve škole? Úvodem si OPĚT do zblbnutí budeme opakovat Charleyinu a Reyesovu úlohu a Reyesovo dětství. Přidá se nový nebožtík, který chce pomoct vyřešit svou smrt. Cookie se chová jako pubertální dylina. Charley mluví o Reyesovi a ten se zjeví. Random děj. Swopes. Táta a macecha. Traumata. Charley někdo zrasí. Sex s Reyesem. Ufff... Vtípky tentokrát spíš trapně pubertální a bez nápadu. První polovina knihy je vzhledem k množství událostí, jež se stihly odehrát, až neuvěřitelné nudná. Už je to až moc přitažené za vlasy a jsem v šoku, že autorka sérii natáhla na cca patnáct dílů. Osobně mě nepřekvapuje, že se u nás série zastavila na čtyřce.

jinbr
09.03.2021 5 z 5

Nedivím se vysokému hodnocení. Stojí to opravdu za to. Souhlasím, že je škoda, že nebyly oficiálně přeloženy další díly, zrovna zde by to dle mého bylo přínosné. Určitě si ale přečtu i pokračování. Jsem samozřejmě zvědavá, jak to bude pokračovat.

Luigi1
05.02.2021 5 z 5

Tak to byl ale nářez u kterého jsem se dobře bavil i tak trochu bál.Charley Davidsonová mě překvapila s jakou bravůrou se pouštěla do vyšetřování a i přesto,že mněla svých starostí nad hlavu nikdy nedomítla pomoc druhým.Jen se mi to nějak nechce hlava brát kde to vázne a proč ještě nepřeložili další díly.Byl bych rád a myslim že nejen já kde to vázne.Všechny díly skvělý.

Marthas
05.12.2020 2 z 5

(SPOILER) No, cca asi posledních 100 stran nějaký děj. Už jsem myslela, že to nedám. Zdá se mi, že autorka ráda zmrtvých vstání a opak jako překvápko v dalších dílech. A oprava, nedozvíme se význam jména ale...
Otázka, zda bych chtěla další díl? Snad ani ne, už jsem si něco domyslela.

Owain
23.11.2020 4 z 5

Tak jo, jako celá serie dobrý. Ikdyž jsem Charley moc nemusela, tak celkově převažujou klady =) Ironie a humor ok jen proč jako smrtka všemocná nerozumí svým pocitum ohledně toho krasavce..... to mi to kazilo, jako nejaká náctiletá blbka.No v tomto mě teda spisovatelka dost zklamala, ale asi se nejde zavděčit všem =) No jsem zvědavá na další, jestli budou docela mě zajímá, jak to vše dopadne.

Usignolo
17.11.2020 5 z 5

Pořád to žeru. Samozřejmě je to přitažené za vlasy, ale pořád mě ten humor a styl baví. Někteří mě překvapili - tatík, motobanda, Swopes, toho jsem tam nečekala. Ani to, s čím přišel. Pláču pláču, že už nejsou další. Ale díky jedné dobré duši mám ještě pětku šestku. Už se na ně těším :-)

Lucynkaaa
06.10.2020 4 z 5

Proč to není dopřeložené?? Proč nám tohle dělají??
Miluju tyhle knížky! Napínavé, originální, sexy a zábavné v jednom. Hrozně mě mrzí, že pokračování nejsou přeložená protože bych je zhltla jako malinu.
Doporučuji, výraz pekelný spratek používám pro sousedovic řvoucí dítě do teď. :-D

petulkapeta
23.09.2020 5 z 5

Parádní pokracovani,bavila jsem se,rozhovory s cookie mi připomněli rozhovory s moji mladší sestrou...tato série me bavi a Rees..Co dodat..

vera4097
15.08.2020 4 z 5

já myslela že je Swoopes mrtvý O.o a co se vyklubalo s motorkářů... hlavně teda jeden :D holka se nezdá. Její taťka taky překvapil, myslim,že by sním měla hodit normal řeč... A měla by zkoušet co má za schopnosti a co dokáže ... A ten Reyes co k němu říct ... jen teda ... bude konec světa když si to rozdaj ? O.o :D no.. .

jinak celkově.. nápad dobrej... smrtka i ta krimoška. Holka je vtipná, sarkastická, líbí se mi její vztah - rozhovory s Cooki :D Ale někdy mě teda štvala, i autorka.. to jí nemohla dát alspoň chvilku oddech.. Sotva se z něčeho oklepe.. je celkem o.. hned se ji zas něco stane..

Teď jsem zjistila že je 13 dílu, no ještě mám 5,6 tak jsem zvědavá jaké budou neoficial.překlady

Romžiry
24.05.2020 4 z 5

Opět super. Já prostě oddychový tohoto typu miluji.

zinon
21.05.2020 3 z 5

Musím říct, že mě už tento díl taky bavil méně než předchozí. Proč tam vůbec skoro není Swoopes? Jejich dialogy jsem si oblíbila.

zapálenýčtenář
10.05.2020 odpad!

Nejslabší kniha
a pro mně konečná
i kdyby přibyly další.

Posledních sto stran už jsem nedávala..
Tolik blbosti fakt nezvládám.

Přečetla jsem si pak až dvě poslední strany.
A zjistila že ano toto jsem předvídala a nechtěla.
Armagedon předpokládám zažehnán žhavým sexem.
Který oba aktéři podstoupili sice dobrovolně a rádi ale proti své vůli a sebou zcela zhnusení.
Vtipnost nula, uvěřitelnost nula.
Zábava nula,
poučení
Prověřuji pečlivě kam investuješ své zdroje.

Nebavily mě už ani bonmoty z triček a nárazníků.

Zaujímalo by mě:
jsou i jiné ženy, pořezané na obličeji, kterým dělá dobře když se líbají?
Ženy co si samy nedokážou ani dojít na záchod, mající v ruce kapačku,
léky na tlumení bolestí
toužící po sexu?
pokud jo
vauu
moc jim to přeju

cukrovka
22.03.2020 4 z 5

Příjemné oddychové čtení. Duchařina plná sarkasmu a vtipu. Jen mě trošku štve, jak Charley není moc důvtipná co se jejích schopností týká. Vždy jí musí někdo zachraňovat místo aby vyzkoušela co dokáže.
Je mi moc líto, že už u nás další díly nevyšli. Anglicky neumím, tak mám holt smůlu. Podařilo se mi ještě stáhnou pátý díl ze stránek: ulozto.cz

havrmoni
04.02.2020 5 z 5

I přes to, že hrdinka mi příjde ohledně svých dovedností tupá a je kvůli tomu imrvére bita, na můj vkus až moc, tak mě to fakt baví.
Co mě nebaví hledat díly v češtině. Fakt nesnáším naše vydavatelství, kromě několika výjimek vydávají neúplné série nebo od prostředka. Pokud to nevydají na Slovensku, kde mi jazyk nečiní potíže, tak se nechytám.

pip11
12.01.2020 5 z 5

Skvělé pokračování, příběh Charley je vážně svižný, napínavý a zase pořádně vtipný. Prostě, bylo to fajn, jen škoda, že už nevydali další díly.

Catyna
01.12.2019 5 z 5

Výborná

smrt černý humor městská (urban) fantasy

Darynda Jones
americká, 1965