Čtvrtý hrob pod nohama

Čtvrtý hrob pod nohama https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302044/bmid_ctvrty-hrob-pod-nohama-tOD-302044.jpg 5 357 357

Charley Davidson série

< 4. díl

Být Smrtkou je někdy vážně otrava. A protože se vyšetřovatelce Charley Davidsonové její poslední případ pořádně zamotal, vzala si volno, aby se mohla naplno věnovat sebelítosti. Když jí ale na dveře zaklepe žena, která je přesvědčená, že se ji někdo snaží zabít, musí Charley znovu vyrazit do boje... nebo se aspoň obléknout a učesat. Horší je, že sexy syn Satanův, Reyes Farrow, zmizel z Charleyina života, ale Charley není schopna na něho zapomenout.... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Fourth Grave Beneath My Feet , 2012

Lavin
22.02.2018 5 z 5

Ani čtvrtý díl mě nezklamal. Příjemná oddychovka plná humoru.

claryssa
25.01.2018 5 z 5

Charley Davidsonová je společně s Catherine Crawfieldovou nejlepší ženská postava, s jakou jsem kdy měla tu čest. Ale doufám, že tohle není konec! Pátý díl s řádným zakončením a můžu v klidu umřít.
EDIT: Děláte si srandu, že je napsaných už 12 dílů, který vychází už od roku 2011 a my nedostaneme ani mizerný pátý díl, protože se nakladatelství kvůli "malému zájmu" rozhodlo sérii přestat vydávat? No to snad ne!

ht.lenicka
13.12.2017 5 z 5

Skvělá série, opravdu jsem se u ní bavila a je mi vážně líto, že nevydají další díly. Je to škoda, všechny postavy jsem si oblíbila a teď to končí. Ach jo. Možná to zkusím v angličtině, ale bojím se , že to nebude ono.

Terva
04.12.2017 4 z 5

Nic nedělání je těžká dřina.
Člověk sám nepozná,
kdy má hotovo.

Naštěstí se paní spisovatelka Darynda Jonesová nechala poučit a v této čtvrté hrobní knize tolik neopakuje děj z předcházejících příběhů. Zápletka se tak mohla okamžitě rozjet a čtenář nebyl zbytečně zdržován opakovanými tlachy. Co naopak přibilo, jsou extempore s Reisem. Tam, kde spisovatelka dokázala vymyslet úžasnou zápletku okolo Harper, s perfektní pointou na konci, nudí své čtenáře druhým příběhem Reise vs. Charley. Vzhledem k tomu, že jí nejdou erotické scény, tak jim raději říká jen romantické a pro mě se setkání těchto dvou osob stává nejnudnější částí příběhu. Když jsem pak knihu dočetl, úplně jsem se zhrozil konce těchto dvou. Bojím se páté knihy.

Malá ochutnávka:
Když se podívala na Margaret, kterou jsem měla zastrčenou v pouzdře u boku, ohradila jsem se:
Co je? Spousta soukromých detektivů nosí zbraň.
….Přes pyžamo?
Jasně. Zvlášť když je to pyžamo s Hvězdných válek a ta zbraň připomíná blaster.

Humoru je tu dost, dokonce možná i více, než v předcházejících příbězích. Není nouze o akční zvraty, krev, dokonce i Will Robinson a Nebezpečí, dvě kozy hlavní hrdinky, se ocitnou pod tlakem a což teprve Sigourney Weaver, ta si taky užije – a neptejte se. Čtěte!

Koukal jsem, že v zahraničí vyšly již další dvě knihy. Pátý a Šestý hrob, tak jsem zvědav, kdy se to dostane k nám. Jak jsem však již napsal, trochu se bojím, aby se do příběhu moc nemotaly nudné setkání Reise s Charley – to mi totiž nepřipadá veselé, spíš trapné a nudné. Ale už se opakuju.
Toto je zatím konec Hrobů a hurá na něco jiného.

Vybral jsem asi deset citátů a zakopal jsem je přímo pod nohama Daryndy Jones.

Flyn
22.10.2017 4 z 5

Ma oblibena slecna kousava soukroma vysetrovatelka. Na me tenhle humor zkratka sedi a rozhodne se dozaduji dalsiho dilu. V anglictine to bohuzel neni ono....verte mi,pokousela jsem se o to...jaksi ten sarkasmus ztraci sve kouzlo.

Lucy81
15.10.2017 5 z 5

co díl, tím víc se mi líbí, všechny 4díly jsem přečetla během pár dní, teď mě mrzí, že nejsou přeloženy další :(
A konec byl, tak zajímavý, i když jsem si to myslela, s tím bytem :)

martina1199
30.09.2017 5 z 5

Dobré to bylo, Charley zase válí :-) Jenom pořád nevím, jak se tedy jmenuje ta její pohovka :-D

gleti
30.09.2017 4 z 5

Setkání se smrtkou po čtvrté a zase skvělé. Charley sice není úplně ve své kůži (kdo by taky byl po sadistickém mučení), ale brzy se dostává do své formy a válí, jak je u ní zvykem.

Panda-_-
26.06.2017 5 z 5

Myslím si, že Charley si nejde nezamilovat. Doufám v pokračování - Fifth Grave Past the Light.

PeM
20.06.2017 4 z 5

....a dál? .......kruciš, chci další díly! :-D

Xena011
05.06.2017 5 z 5

Úžasná série plná napětí a nečekaných zvratů. Každým dílem spisovatelka zvyšuje svoji laťku a dokáže stále překvapit a naladit na další díly, po kterých musíte ihned také sáhnout. Super hlášky, humorné pasáže. Některé části mě přišly, stejně jako hlavní hrdince, smutné. A samozřejmě od začátku hádáte a vyšetřujete s hlavní hrdinkou a na konci při vyřešení případu jen nevěřícně koulíte očima, jak je to vůbec možné - hlavně v tomto díle. A Reyes je sexy ďábel!! Škoda, že zatím nejsou přeloženy další díly. Kdo přežije tak dlouho čekat?
PS: Ten konec s bytem jsem ale čekala :D

kklepkaa
05.06.2017 4 z 5

Opět jsem se bavila nad Charleymi sarkastickými hláškami a vzdychala nad Reyesem. Detektivní linka byla zajímavá. Jen škoda, že se o smrtkovské části dozvídáme velmi pomalu, ale i tak se postupem dílů posouváme dál. Teď se jen obávám, že další díly už tady nevyjdou... byla by to každopádně škoda.

Pedruska01
27.05.2017 5 z 5

Dostala se mi do rukou kniha, která se četla přímo sama, která mě dokázala královsky bavit, která mě nenechala jen tak, která byla naprosto mimořádná - další výborné pokračování, kterou jsem nemohla téměř odložit! Autorka je nepopsatelně dobrá, co dokáže vymyslet - nejen děj, ale už jen zplodit Charley - vtipnou, ironickou ženskou, která přetéká sarkazmem, láskou k satanovu synovi a naprosto všechno pojmenovává! :D Jestli si nastavila nějakou laťku, tak každým dílem je o několik čísel výš - jednoznačně. Charley a Reyes mi prostě chyběli a jsem neskonale ráda, že jsem měla čest se s nimi znovu setkat. Jen u Reyese mám nakonec menší otazníček, který mi Hedeši dal do hlavy. Na který straně, krucinál, je? Nadpozemsky nádhernej hráč a lhář nebo ne? :D Chci odpovědi! Chci víc.
Dlouho jsem se tahle nezasmála u nějaké knížky - už mě mé okolí podezřívalo, že jsem jednoduše blázen. (prodělala jsem několik opravdových záchvatů smíchu) :D Nemám této knize co vytknout, snad jen tomu nakladatelství - to jako vážně? Nejen já chci další díl, a myslím to smrtelně vážně. 3:)
Doporučení je jasná věc! :)

nefernefer
20.05.2017 5 z 5

I čtvrtý díl jsem přečetla na jeden zátah a královsky se u toho bavila. Fakt mě mrzí, že další díly se zatím v češtině nechystají, je to opravdu velká škoda. Nápisy na tričku uvozující každou kapitolu i některé další Charlottiny bonmoty jsem měla chuť si zapisovat. :o)

„Když už musíš jíst banán na veřejnosti, nikdy s nikým nenavazuj oční kontakt.“ :o)

denydean
20.05.2017 5 z 5

BOŽE MŮJ !!! Tak tuhle knižní sérii miluju, už je to čtvrtý díl a stále je tak dokonalá, vtipná, svěží a sexy !! Modlim se aby u nás vyšla celá série.

lenkaabooks
09.05.2017 4 z 5

Jedenáct dílů, to jako fakt ?! Ještě, že mi předchozí děj autorka připomíná :-) No, zase jsem se bavila. Charley opět perlí. Ovšem kdo jiný, než Smrtka komunikující s duchy a pracující jako soukromé očko, by dokázal vyřešit 4,5,6 případů během jednoho dne a nenechal se přitom zabít démony :-) A syn Satanův Reyes? Tak to je sexy třešnička na dortu.

trudoš
07.05.2017 5 z 5

„Když si začneš dobírat smrt, musíš počítat s kosou.“
Darynda Jonesová prostě válí. Svou hrdinku tentokrát zbavila veškerých zábran (tedy ne, že by Charley po předchozím díle nějaké zbyly) a nechává jí potýkat se s nepěknou posttraumatickou stresovou poruchou. A tak, když tohle střelené soukromé očko komunikující si vesele s duchy, přijme nový případ psychologické manipulace, víc problémů nakonec vyvolá, než urovná. Ale to by nebyla Charley, aby se do toho nevrhla po hlavě a za pomoci bezprostředního humoru nedostala zločince tam, kam patří - do hrobu.
Čtvrtý díl je zase o chlup lepší, protože přes všechnu jeho bláznivost funguje ústřední zápletka poměrně slušně. Jistě, děj je pořád spíš vedlejším produktem zábavných eskapád, než tím hlavním, co určuje směr jízdy, ale ke svému cíli bezesporu míří. Zamrzelo jen oživení vedlejší postavy, které hlavně zpočátku působí jako podpásovka. Na druhou stranu, autorka na tom poměrně zajímavě zapracovala zase v jiných ohledech, takže vlastně proč ne.

alzbeta4340
23.04.2017 5 z 5

Prostě skvělé, pro mě absolutní relax. Fantasy romantika se špetkou humoru. Smrtka Charley je má oblíbená postava, jsem ráda, že tentokrát pro ni všechno dopadlo povzbudivěji.
Škoda, že u nás vycházejí díly této série tak pomalu a s takovým obrovským časovým rozestupem.

Tesset
22.04.2017 4 z 5

Tak za všechny čtyři díly musím říct, že je to naprosto super. Sympatické postavy, zajímavý děj, humor a plno dalšího - co víc si u knížky přát. Jen doufám, že se budou překládat další díly, protože tahle série je fakt pecka.

h.mose
22.04.2017 5 z 5

I čtvrtý díl je báječný, ale nemůžu si odpustit poznámku, která se konkrétně k této sérii vztahuje. První díl vyšel v ČR v roce 2011. Fanoušci ví, že série má už celkem 11 dílů. Nechápu, proč se píše rok 2017, na pultech je teprve čtyřka a není vůbec jisté kdy a jestli vůbec, vyjdou i další díly. Když vezmu v potaz, že plno lidí v dnešní době je schopno číst knihy v originálech, tak co by je mělo motivovat k tomu, aby si zbytek neobstarali "jinak"? Pokud má kniha přinést zisk, je potřeba kout železo, dokud je žhavý...! Ono jako pročítat jednu sérii 10 let, není zrovna rajcovní.

smrt černý humor městská (urban) fantasy

Darynda Jones
americká, 1965