Krajina plná stínů

Krajina plná stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4714/bmid_krajina-plna-stinu-97C-4714.jpg 4 799 105

Mediátor série

Svět šestnáctileté středoškolačky Susannah se hemží duchy, zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly do "země stínů". Pomoci jim mohou "mediátoři", lidé se schopností zesnulé vidět a hovořit s nimi. Suze je jinak normální 16letá středoškolačka, která se musí vyrovnávat s matčiným sňatkem, přírůstkem tří nevlastních bratrů, stěhováním z New Yorku do Kalifornie a změnou školy...... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

The Mediator - Shadowland , 2000

Damonka12
Damonka12
01.01.2024 5 z 5

Tuhle sérii jsem četla kdysi dávno. A moc se mi líbila. Teď jsem si po dlouhé době dala rereading a čtení jsem si opravdu moc užila i napodruhé. Moc se mi líbí prvek mediátorů a duchů, často se to v knihách nevídá.

KnihoSny
KnihoSny
28.06.2023 5 z 5

Tahle ta serie se mi moc líbí je trochu zvláštní

LenaWirus
LenaWirus
28.12.2022 3 z 5

Sérii jsem četla jako náctiletá a nyní jsem se k ní vrátila. S odstupem času samozřejmě vidím, že se nejedná o žádné kvalitní čtení, hlavní hrdinka je otravná a hraje si na drsňačku, což je již dnes velice ohrané, nicméně Jesse je stále ten úžasný Jesse a nostalgie u těchto knih funguje.

Racek213
Racek213
04.11.2022 5 z 5

Hmm... dostal jsem se k tomu úplně náhodou a ... dobře napsaná, zajímavá a vtipná ... dokonce i napínavá ... knížka pro holky, která se mě kupodivu líbila. Docela dobře charakterizovaná mládež jakou jsem kdysi byl a též vzory pro budoucnost ... takový tatík Anton a protivní a přitom zlatí bráchové, není to úžasné? Dnes jsem dorazil serii a fakt ani ta nezklamala. Oceňuji. A to jsem důchodce a chlap a heterák...

Hakate
Hakate
06.08.2022 5 z 5

Sérii jsem četla před léty, kdy jsem byla cílovou skupinou. Ihned jsem si celou sérii zamilovala a ráda se k ní vracela.

denniys
denniys
01.06.2022 2 z 5

Bohužel.. asi jsem měla na tuto knihu narazit před 17ti lety, dnes jsem hodně mimo cílovou skupinu, ačkoliv YA mám ráda a nemíváme spolu problém.. s touto knihou problém byl, stačilo mi přečíst jeden odstavec z každý stránky a to jsem ještě byla milostivá.. za mě špatné..kvalitu ani vtip, jak je zde zmiňováno v komentech, jsem nikde nepostřehla..bohužel

*Pájuše*
*Pájuše*
05.05.2022 5 z 5

Toto je kniha mého dětství. Toto je kniha, která mě dovedla k lásce ke světa fantasy. Díky ní jsem objevila, že svoje dětské sny si dokážu splnit jedině přes vymyšlené světy, když už mi to realita neumožnila. Jsem ráda, že jsem se k ní po tolika letech vrátila. Člověk díky těmto knihám zjišťuje, jak moc se změnil. Jak vyspěl. Díky letošní čtenářské výzvě jsem se dostala k re-readingu knihy, kterou jsem jako dítě milovala. Jako dospělá ji sice nedokážu již tolik ocenit (kvalitativně), nicméně ten pocit, kdy v rukou držíte něco, co Vám otevřelo nový svět - heuréka - ve mě zůstal a proto si knihy velice vážím.

haWranka
haWranka
13.04.2022 5 z 5

Kniha pro teenagerky. Kniha, která byla napsaná před celým tím šílenstvím se Stmíváním a následnými podobnými knihami. Já ji četla v tom správném věku, takže jsem byla do celé série zamilovaná. Vytáhla jsem ji po mnoho letech, podivila se nad tím, jak je ošmatlaná a ošoupaná a vrátila se do pubertálních let. A užila jsem si to, i když to veliké nadšení se už nekoná.

Terr00
Terr00
28.03.2022 2 z 5

I přes tolik kladných hodnocení, musím říct, že mě kniha zas tolik neoslovila. Někde jsem četla, že pro lepší dojem/názor/pochopení je třeba přečíst i zbylé knihy... No nevím, jestli se k tomu přemluvím.

Luigi1
Luigi1
22.08.2021 5 z 5

Velmi povedená kniha a ždařilá.Dobře se četla.

EvelineGray
EvelineGray
02.07.2021 5 z 5

Tuhle sérii jsem četla poprvé asi ve 13 letech. Bohužel v té době v knihovně zapomněli koupit 4. díl a tak si teď dávám takový nostalgický rereading, kdy se konečně dozvím, jak to dopadlo... a ono je to fakt dobrý i po letech! Zápletka není kdovíjak složitá, ale mě to prostě baví. Je to vtipný, je to milý, je to moc hezky napsaný.

Damonka18
Damonka18
28.06.2021 5 z 5

Tahle série je prostě úžasná. Věděla jsem, že tuhle sérii si musím přidat do své sbírky v knihovně. I po těch letech nezklamala. Děj skvělý, vtipná hlavní hrdinka, Jessie! No úžasné. Musím doporučit přečíst, kdo za ty roky ještě nečetl.

magdalene7
magdalene7
01.06.2021 4 z 5

První kniha je docela slibná, je to spíš takový seznámení se vším... Na začátku pro mě byla Suziina mluva trochu rušivá, ale pak si na to člověk zvykne. Každopádně akce nic moc, ale bylo to čtivé a někdy jsem se fakt zasmála :D.

Adris
Adris
14.05.2021 3 z 5

(SPOILER) HODNOCENÍ CELÉ SÉRIE:
Susannah je typická teenagerka s pubertální "cool" mluvou vágusů, což na mě zpočátku působilo dosti rušivě. Časem jsem si ale zvykla a líbilo se mi, že je taková badass hrdinka, zkrátka se s nikým nepárala a dala mu do nosu. Později jsem však zaznamenala, že bohužel "startuje" i na své blízké hodně rychle agresivně, upřímně řečeno, mít takovou studentku, tak ji posílám na terapie k zvládání vzteku. Suze má život ztížený tím, že je tzv. mediátor, což je člověk, který pomáhá duším vyřídit jejich nedokončené záležitosti na Zemi (jako Posel ztracených duší). Děj každé knihy je detektivně podbarvený, a Suze společně s dalším mediátorem, kterého potká v novém bydlišti, řeší místní případy. Hlavní linkou protínající celou sérii je narůstající láska mezi Suze a Jessem, který je bohužel duch, kterého zabili před 150 lety u ní v pokoji. Poslední dva díly se věnují právě jejich vztahu, do kterého zasáhne další postava, záhadná a negativní, takový svod zla. Vykresluje se nám milostný trojúhelník, kde mě opravdu znechutilo Suzeino chování (zničeho nic se z ní stala submisivní holčička, která neví, co chce. I když se čtenáři snažila vnutit jednu věc, konala tu druhou... Za mě divné). Celou sérii tedy hodnotím jako velice čtivou (jedna kniha 200 stran a předvídatelný, avšak zábavný děj), vtipnou, teen a zamilovanou mystery. Jelikož se jedná o dílka kolem roku 2002/2006, Kalifornská děcka, co teprve objevují nové technologie, je to celé "hormonální" dívčí chování pochopitelné, ale v roce 2021 po tolika YA knihách nepřekvapí.

Miliamka
Miliamka
14.05.2021 4 z 5

Komentář píšu až po přečtení celé série. První díl je bohužel nejslabší, proto doporučuji číst další..

Knihomolka223
Knihomolka223
07.05.2021 4 z 5

Bylo to hodně ztřeštěné. :-D
Ale taky mě to bavilo. Konec mi přišel takový otevřený, takže jsem ráda, že jsou i další díly. Asi si je přečtu, ale čistě ze zvědavosti. Bavilo, ale mezi mé oblíbené knížky se to nedostalo.

vinebitch
vinebitch
19.02.2021 4 z 5

Tohle je tak ztřeštěná knížka, že se mi nějak dostala pod kůži :D Rozhodně nepatří k těm komplexním, ale NĚCO na ní mě donutilo vrhnout se i do dalších dílů. Není to ale pro všechny, to musím přiznat.

knihomolkajanca
knihomolkajanca
10.01.2021 4 z 5

Když jsem dočetla sérii Hřbitovní královny, dostala jsem chuť na další duchařinu a vzpomněla jsem si na Mediátora. Tuto sérii jsem před léty objevila v knihovně, když mi bylo asi 17 (tedy podobně jako hlavní hrdince) a měla jsem na ni hezké vzpomínky (hlavně na Jesseho :D ). A tak jsem si řekla, že si ji zkusím přečíst znovu.
I když je kniha určena hlavně pro mladší čtenáře a teenagerovská mluva může místy dospělého trochu obtěžovat, i tak je to zábavné a svižné čtení. Nechybí vtipné momenty i napětí (i když se mi dost z děje i po tolika letech vybavovalo, takže už tak napjatá u čtení nejsem). Jesse je opět top a hodně se mi líbí i koncept postavy otce Doma. Prostě fajn oddechovka na večer.

Bajuli
Bajuli
31.12.2020 4 z 5

Krátká, rychlá YA knížka. Asi musím říct, že podle hodnocení jsem od knihy čekala trochu víc, ale měla a má v sobě jakési kouzlo. Nějakým způsobem se liší od ostatních knih, pozitivně. Opravdu zajímavá kniha, doporučuji si přečíst. Za mě 4,5 ⭐.

Alnima
Alnima
07.11.2020 4 z 5

Mediátora jsem četla kdysi dávno, ale zanechal ve mně spousty hezkých pocitů. Asi se k této sérii brzy vrátím a připomenu tento úžasný a ojedinělý příběh :)

pro dívky duchové a přízraky pro mládež záhrobí

Meg Cabot
americká, 1967
2004  87%Krajina plná stínů
2012  74%Mezi láskou a smrtí
2001  76%Princezniny deníky
2004  87%Andělé smrti
2011  66%Nenasytná

Kniha Krajina plná stínů je v

Přečtených1 273x