Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.) méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263474/drahokamy-zelena-jako-smaragd-twI-263474.jpg 4.71024

Drahokamy (3.)

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten (2010)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Calla2002
včera

Úžasné hodně jsem si ty díly užila a moc se mi to líbilo protože to bylo cestováni v čase a to není moc dobrých knih které za něco stojí. Řekla bych že tyhle knihy za něco stojí jsou suprový!!
ROZHODNĚ DOPORUČUJI !!

hadris

Poslední díl jsem přečetla hodně rychle nemohla jsem se dočkat konce, který byl velmi překvapivý. Doporučuji celou trilogii, skutečně velmi čtivé :)

xSimaix

,,Připravená?"
,,Připravená, jestli jsi i ty." ♥
Celá série drahokamů ve mně zanechala nespočet emocí. Byla vtipná, skvělá na čtení, námět byl neokoukaný a zajímavý, postavy byly neuvěřitelně skvěle zpracované a ke každé jsem si vytvořila nějaký vztah. V celé sérii bylo u mě také zcela normální, že jsem se začala ve společnosti nepříčetně smát, protože hlášky v knize jsou někdy jednoduše k popukání a autorka má jistě smysl pro humor! Po přečtení Smaragdu si jednoduše nedovedu představit to, že mám vážně opustit tento skvělý a bláznivý svět cestovatelů v čase, že mám opustit Gwen a její každodenní dobrodružný život, Gideona a jeho výkyvy nálad, Xemeriuse a jeho vtipné poznámky, Leslie a její chytrolínskou povahu, Jamese a jeho postávání v rohu školy, Charlotte a mojí ustavičnou chuť jí dát pořádnou facku! :D Po dočtení jsem vážně emotivní a tyto knížky si hodlám pořídit (měla jsem je vypůjčené), protože je to ten typ knih, které chcete vlastnit a číst je znovu a znovu. Teď konkrétně ke Smaragdu...
Třetí knížka nezklamala v ničem. Byla jako první dvě napsaná skvěle a čtivě, byla napínavá a plná nečekaných a neskutečných zvratů. Ve třetím díle se autorce povedlo překopat vše co nám řekla v prvních dvou knihách a zanechat vás v šoku s pusou dokořán. Zatím všem knihám v sérii jsem dala 5 hvězdiček a hádejte co? Nehodlám to měnit a bez sebemenšího zaváhání uděluji 5 hvězdiček, skláním se autorce pro vytvoření tak skvělého příběhu a světa, který vás dokonale vtáhne do děje a přikládám své vřelé doporučení na celou sérii! :) ♥

(RECENZE na celou sérii na mém profilu) ♥

Lorej

Čekala jsem velkolepé finále, ale ono ne a ne přijít... I přes to jsem si celou sérii naprosto užila, a všem bych ji s radostí doporučila.

Tetis

Skvělé, stejně jako celá trilogie. Akorát já jsem udělala tu chybu, že jsem se před čtením dívala na film modrá jako safír a tím pádem mě některé pasáže tolik nepřekvapily, protože něco z toho bylo už v tom filmu. Jinak jsem ráda, že Gideon doopravdy není takový zmetek jak vypadal na začátku.:-)

Rosa123

Bože, celá trilogie je naprosto perfektní!!! Každou knihu jsem přečetla za pár hodin neschopna přestávky. Spisovatelka měla skvělý nápad s cestováním časem... Celý příběh je vzrušující a věřte, že knihy přečtete raz dva :-)

Olga.S

Jedná z mála triologií u které je mi líto, že se s ní musím rozloučit. Potencionální čtenáři se určitě nenechte odradit údajnou velkou romantikou, není tomu tak. A Xemerius? Chci ho domů! :-)

Etule

Obvykle mám s trilogiemi problém. Buď je nedočtu, nebo mě třetí díl zklame. Tentokrát to však bylo úplně jinak! Bavila jsem se, svíralo se mi srdce a strašně jsem jim fandila. Mimochodem i Leslie s Raphaelem. :) Xemerius opět nezklamal a jeho pokojová fontána mě dostávala. :D
Asi si tyhle drahokamy pořídím do knihovničky, aby mi ji ozdobily. :)

KaileyBlot

Jakože cože? Až takhle moc zvratů jsme nečekala, ale naprosto mě to všechno dostalo. Je mi líto, že je zase konec tak skvělé série! Všechny díly se mi vryly do paměti - nejvíc ale samozřejmě Xemerius, bez kterého by byla nuda :D. Oslovil mě poutavý autorčin styl psaní a určitě si s chutí přečtu i její další knihy.

EvikU.

Někdy jsou další díly knih už taková omáčka a není to ono. Tohle ale neplatí o této knize, která je znovu dokonalá. Klidně bych uvítala i další díly, nechtělo se mi s ní loučit.

kaca3606

knižní série Drahokamy mě vážně bavila. některé situace mi hlava nebrala a epilog krásně překvapil

Hanule9

Rozhodně se knihy četly dobře, ale doporučila bych je spíše mladším čtenářům, Gwendolyn je ještě malé děvčátko spíš než 16 bych tipovala tak 13 let. Popisování některých dějů by šlo zkrátit a přitom rozuzlení byla často odbytá a někdy jsme se ani nedozvěděli, proč to tak bylo (POZOR SPOILER: jako například u doktora Whitea, proč potvrdil, že je Gwendolyn nemocná?, nebo Peter a Lucy - pochopila jsem správně, že do té doby nestárli?! což by byl nesmysl, jak potvrdil epilog - každopádně takových nedotažených věcí, které si odporovaly jsem v knize objevila dost). Celkově se mi ale knihy celkem líbily.

Tofinka

Já už nevím co psát... U této trilogie se neustále opakují slova: užasná, skvělá, kouzelná... Já bych tyto slova nejspíše taky napsala. :)

Musím tady zmínit věc, kterou jsem nezmínila ani u prvního ani u druhého dílu, a to obálka.
Naprosto úchvatná a kouzelná obálka.... Skvěle se hodí k příběhu a o to více se mi líbí.

A taky nesmím zapomenout na mé oblíbené postavy : Gideona a Xemeriuse
Do Gideona jsem se nejspíš zamilovala úplně jako Gvendolyn a Xemerius mě vždy okouzlil svými vtipnými poznámkami. Naopak Charlotte jsem od začátku nenáviděla, ale nakonec mi jí bylo spíš líto.

Shaki

Přečetla jsem celou trilogii, a popravdě se mi nejvíc líbil právě třetí díl. Jako nejslabší mi zase přišel druhý.
Nevím proč, ale přestože dílo nutilo člověka číst stále dál, přesto mi tam něco chybělo. Nejlépe vyvedení byli podle mě Leslie a Xemerius.
Řekla bych, že s tím tématem dalo daleko víc vyhrát. Hodně se to točilo kolem pocitů Wendy. I tak dávám vysoké hodnocení.

LOLs

Tato kniha se mi velice líbila stejně jako předchozí díla, naneštěstí měla tu samou chybu.Celý příběh je napsán velmi zmatečně, v některých okamžicích jsem ani nevěděla kdo zrovna mluví a úplně jsem se v tom ztrácela. Bohužel nevím jestli se tato chyba objevuje již v originálním vydání, každopádně jde zcela zřetelně objevit ve vydání českém, tudíž předpokládám, že chyba je na straně překladatele nikoliv na straně autora. Jsem ale velice ráda, že to nijak zvlášť nebrání v prožívání příběhu s našimi hrdiny a zcela to neshazuje kvalitu knihy. S dějem jsem byla nadmíru spokojena a i když je závěr trochu slabý a naprosto logický je také zcela neočekávaný. Během čtení tohoto dílu jsme se dozvěděli mnohem více informací než za celé dva předchozí a musím přiznat, že dříve naprosto nezáživné Tajné lóže a tajuplný hrabě Saint Germain se mi nakonec jevili jako celkem zajímavá společnost s lehce bláznivým zakladatelem . V porovnání s předchozími díly je tento neméně zábavný, ale mým nejoblíbenějším vždy byl a navždy bude díl druhý.

Rubika

Musím sedět s otevřenou pusou. Poslední díl nejlepším dílem? To se mi už předlouho nestalo.
Sérii jsem si naprosto zamilovala. Zamilovala jsem si Xemeriuse a jeho nejoriginálnější vtipné komentáře. A hlavně jsem se asi zabouchla do Gideona. Kdykoli jsem přečetla jeho jméno, měla jsem hlavu v oblacích. (*rudne jako Marley*)
Díky bohu, že jsem na tuto sérii narazila, na postavy budu myslet ještě dlouho. (hlavně na Gideona.. *_*)

dancadragneel

Nadherná poslední kniha, která překrásně shrnula celou knihu. Rozhodně vřele doporučuji.

malinkamajinka

Tak nádherná kniha! Gideona jsem si zamilovala a Gwendolyn také. Sice je to předvídatelný děj, ale je tam mnoho zápletek. Doporučuji shlédnout i filmy,které jsou jiné než knihy :)

fatimka

Tato kniha mi přijde celkem odbytě napsaná a to se týká hlavně konce knihy. Konec byl nepředvídatelný to jo ale co pak ? Zaskočilo mě to že se vlastně celá trilogie odehrála BĚHEM ASI TŘÍ TÝDNŮ což se mi zdá celkem málo.
Postavy jsem si moc oblíbila a to hlavně Leslie nebo Xemeriuse.

Pavlina.13

Během celé série jsem považovala děj za velmi předvídatelný. Avšak jednu věc jsem odhadnout nedokázala a to kdo je ve skutečnosti hrabě. To považuji za velké plus. Je mi ale docela líto, že závěr poslední knihy byl tak trochu odbytý. Vůbec bych se nezlobila, kdyby byl ještě více rozpracovaný. Ale i přesto považuji celou sérii za velmi povedenou.
I u této knihy musím ještě pochválit obálku, která je opět naprosto úchvatná.

martinkaLLL

Až mi slza ukápla. Prostě boží knížky. Tak trošku mi je líto, že to skončilo. Nejraději bych zapomněla všechno, abych mohla číst znovu.

Kačkaknihomol

Co říct....WOW. Opravdu úžasná trilogie bude mi chybět. Jen se mi nelíbil ten konec, poslední pasáže jsem si přála mít s Gideonem. Xemerius je sice super, ale konec knihy jedině s Gideonem. Určitě bych snesla další knihu. Ale je to trilogie takže kniha nebude.
Achjooo. K filmu jedno velké NE. Děj je protáhlý, vynechávají se tam postavy a absolutně to není podle knihy. Jsem strašně zklamaná, film mě zklamal. :(

brzda.

Nejlepší kniha ze série.

lulu28501

Úžasná kniha.
Xemerius je úžasnej,vždy když něco nevypadalo nejlépe řekl něco velmi vtipného.
Všechny kladný postavy jsem si oblibila (možná az moc už mi trochu schází :D )
Jen mi trochu vadil Gideon s tím jeho v jednu chvíli na ni byl milý a v druhou byl úplně jiný..
Jako trochu ho chápu když mu Gwendolin plno věcí zatajovala.
Je pravda že mě některý věci napadly dřív než je.
Ale jak Gideona postřelil myslela jsem že mě klepne :D
No a ten konec mohli s jejími rodiči víc rozvést a přidat i je tam (co se pak dělo...)

BarkaS

Můj dojem se asi bude lišit od většiny čtenářek, ale třetí díl mě u srdce nezahřál. Zápletka se pubertálně zvrhla, bylo to překombinované až hanba. A ta pointa? Navíc nevyřešený SPOILER vztah Roberta a dr. Whitea, Gwendolyn nepomohla. A proč furt jak blbka všem tajila, že vidí duchy a démony, když jí to akorát komplikovalo život (a děj knihy)? Xemerius cákal zábavou o trochu míň než v předchozím díle, i tak ale jakž takž zachránil situaci.

Makaja

Třetí díl je z trilogie asi nejakčnější, nicméně stále je to román pro dívky šmrncnutý cestováním v čase. Ale je tam hodně nepřesností a nelogičností, což se ovšem podle mého musí stát každému autorovi, který si zahrává s otázkou času, protože to jednoduše ani nelze domyslet do detailu, jak moc a kdy se budoucnost ovlivní. Pro mě osobně zůstává příliš mnoho logicky nezodpovězených otázek. Asi se do toho nesmí člověk hlouběji šťourat. Suma sumárum - povedená oddechovka z knihovničky mé dcerky.

Napůlanděl

Naprosto nádherné...bude se mi stýskat...oblíbila jsem si ten svět, hrdiny...a vlastně úplně všechno. Konec byl trochu zrychlený a chyběla mi tam kapitola o Gideonovi a Gwendolyn...ale i tak jsem si čtení této knihy užila...

bezzink

Ale jo, je to v celku roztomila trilogie. :) Jak uz tu ale psalo nekolik knihomolu pode mnou, ten zaver byl takovy nijaky. Hodne otazek zustalo nezodpovezeno, pokud se vztahu tyka a urcite by to sneslo aspon jeste jednu kapitolu o ustredni dvojici, Gwenine rodine a Leslie.
Co me hodne bavilo byl humor a styl psani spisovatelky, tudiz jdu hned sahnout po nejakem jejim dalsim dile!

wesulle

Krásná YA kniha o cestování časem. Celou sérii jsem přečetla jedním dechem během asi 3 dní.

Nikolka001

Velmi krásné zakončení série. Příběh mě pohladil po duši a Xemerius byl snad nejvtipnější postava, kterou jsem kdy v knize potkala. Velmi doporučuji.