Rudá jako rubín

Rudá jako rubín

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263471/ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4.51365

Drahokamy (1.)

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten (2009)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

1Světluška2

Kniha mě pohltila. Gwendolyn byla sympatická, ale někdy tvrdohlava. Gideona jsem úplně žrala. Okamžitě jdu číst druhý díl. Nemuzu se dockat.

gattousti

Po přečtení této knihy jsem ihned letěla do knihkupectví, abych mohla pokračovat dál. Příběh mě naprosto pohltil a z příběhu jsem prostě unešena :) Miluji knihy tohoto typu - lehké čtení se zajímavou zápletkou :)

Topsinka

Ani sovy nelze vyjádřit dokonalost této knihy. Když spojíte všechna slova, která svědčí o dokonalé knize, vyjde vám trilogie Drahokamy. Jsou tam kladné i záporné postavy - všechny si ale svým způsobem zamilujete. Při prvním čtení mě kniha moc nebavila, potom jsem se k ní ale dokopala a nelituji toho. Přečteno na jeden zátah. Naprosto skvělá knižní série stejně jako ostatní od této autorky.

klarinka9974

Jsem z knihy nadšená, dlouho jsem nečetla do noci abych se dozvěděla víc a víc informací. Kniha je čtivá, zábavná a dokonce i plná otazníků. Propadnete se do minulosti ze které není jednoduchá cesta zpátky a budete se muset přizpůsobit dané době. Úžasný nápad a skvělé zpracování :))

kirsten6214

Kniha se čte opravdu sama, tudíž je vhodným odlehčením ve zkouškovém období a jako malý bonus pár zajímavých faktů z dějin.

hadris

Knížka je velmi čtivá, přečetla jsem ji během pár hodin a hned se musela vrhnout na další.
Příběh je velmi zajímavý, snad se v časech neztratím a hlavně se těším, jak to všecko dopadne a na poznání, kdo je vlastně klaďas a kdo záporák :)
Líbí se mi, že Gwen vidí a slyší i duchy a démonky, je to moc fajn zpestření

Aivinka

Moc se mi líbí ten nápad cestování časem pomocí genu a ne pomocí stroje. Gideon se mi okamžitě zalíbil. Doufám že pokračování bude stejně užasné jako první díl.

šneki

Musím se připojit k názorům ostatních a to ohledně mentální vyspělosti hrdinky. Ano, kniha je pro mladší, ale šestnáctiletá hrdinka, která si nezapamatuje 3 slova? To by snad měla zvládnout i ve čtvrté třídě. Dále láska vycucaná z prstu a celou knížku se toho moc neděje... Ale alespoň to rychle ubíhalo, takže 3,5*

ada.pa

Jedna z nejlepších knížek který sem kdy četla.

xSimaix

Co k této knize dodat? Skvělá, promyšlená, propracovaná, zajímavá...Kniha je neuvěřitelně čtivá a stránky jsem doslova hltala. Autorka dokázala skvěle propracovat jednotlivé postavy a jejich povahy a v jejím podání byla i rodinná večeře popsána neskutečně zajímavě a trefně. Dané téma cestování v čase je také popsáno velmi dobře.
Knihu jsem nebyla schopná na hodinu odložit z ruky a když jsem číst nemohla, přemýšlela jsem nad vlastními teoriemi, co se podle mě stane. :D Až tak mě ta kniha pohltila. A nemluvě o nádherném a milém obalu, na jenž jsem se nemohla vynadívat. :)
5 hvězdiček je u této knihy povinností a jelikož skončila dost otevřeně, těším se na další díl! :)

(RECENZE na celou sérii na mém profilu) ♥

Lorej

Podle hodnocení jsem čekala nějakou pořádnou knižní bombu. Ze začátku jsem čtení chtěla i vzdát, ale nějaký zlomový okamžik mě nabudil a zbytek jsem přečetla coby dup. Za mě milé fantasy, co neurazí.

veronika1903

Strašně milá knížka, přečteno jedním dechem :) a ta obálka je ták sladká

Anett2000

Oproti ostatním fantasy knížkám je tohle zase něco jiného a opravdu mě to potěšilo. Knížka má zajímavý námět a rozhodně budu pokračovat ve čtení dalších dílů....

Evisis

Knihu jsem přečetla jedním dechem za jedno odpoledne. Příběh mě upoutal hned na začátku a během prvních pár stránek jsem se do něj naprosto zamilovala. Cestování časem je určitě velmi zajímavá myšlenka a autorka ji v knize podle mého názoru využila a popsala bravurně. Doporučuji přečíst :).

safira09

Knihu jsem přečetla v originále a je moc pěkně napsána. Jde o jednoduché čtení, ale s originálním tématem cestování časem, sympatickymi postavami a poutavým příběhem. Hurá na další díl...

katallinka

První díl se mi moc líbil a jsem zvědavá na další.

EvikU.

Tuto knihu jsem četla na doporučení kolegyně. A jo, moc se mi líbila. Zajímavý námět cestovat časem a hlavně to, že to jde jen určitým lidem. Bylo tam i trochu historie, rozhodně doporučuji. Je to hezké čtení.

Olga.S

Nejprve jsem viděla film a pak jsem zjistila, že je to na motivy knihy.

Po přečtení obsahu knihy o zamilování napříč časem, růžový obal knihy, podnadpisu Láska nezná čas a po udiveném pohledu knihovnice zda tu knihu opravdu chci, jsem byla na pochybách a zmatená, jelikož mi film nepřipadal jako nějaká velká romantika za kterou je kniha vydávána na první pohled.

Výsledek? Nelituji, že jsem se do knihy pustila a rozhodně dočtu celou trilogii. Super! :-)

Možná mám už editorskou vadu, ale proboha kdo to editoval? Tolik překlepů jsem v knize už dlouho neviděla. Naštěští na kvalitě příběhu to neubírá.

Tofinka

Tak jsem si před pár dny z dlouhé chvíle znova prečetla celou tuto trilogii... Nemůžu uvěřit, že je to tak úžasná knížka. Když jsem knížku četla poprvé, byla jsem ráda, že jsem doma měla i zbylé dva díly ( z otevřeného konce bych se nejspíš zbláznila :D ). A i když jsem věděla, jak to vše dopadne, prožívala jsem každou napínavou chvilku jako kdybych četla knihu poprvé.

Knížka Rudá jako rubín, vlastně celá trilogie Drahokamy patří k mým NEJoblíbenějším knížkám... Takže jak jinak než 5*. ;)

KaileyBlot

První díl sice trochu bez akce a v pouhých pár dnech, ale to mě vůbec nevadilo a rozhodně neodradilo od celé této série. Byl to takový seznamovací díl, což je dost potřeba když vezmeme v potaz tak komplikovaný a dokonalý svět a příběh, který autorka vytvořila s obrovskou spoustou promyšlených detailů. Prostě dokonalé! Obdivuju autorku, že vytvořila něco tak velkého. Až mi to někdy ani hlava nebrala jak bylo vše propojené. No prostě pecka! Nemůžu jinak, než dát plný počet hvězd! Moc moc doporučuju!

kaca3606

rozhodně zajímavé, i když někdy nevím co je důležité a co ne :) Určitě jdu na další díl

Luci_in_books

Kniha se skvělým tématem-cestování časem. Před přečtením jsem na knihu přečetla spoustu skvělých recenzí, ale i tak jsem se do ní poštěla s tím, že od ní moc nečekám, protože je určena pro mladší čtenáře. Po přečtení několika stran jsem ale zjistila, že kniha je naprosto skvělá - poutavý příběh, cestování časem, sympatické hlavní postavy. Knihu jsem přečetla jedním dechem a rozhodně si přečtu i další díly. Těším se na shlédnutí fimového zpracování. Rozhodně si nemyslím, že je kniha "pouze" pro young adults. Doporučuji.

Etule

Kniha mě překvapila. Tématu cestování časem jsem se docela obávala, protože jsem už jednou zkoušela přečíst Mé sladké šestnácté století a to mě nijak zvlášť neuchvátilo. Tohle bylo mnohem, mnohem lepší. Styl autorky se mi líbil, tak jsem zvědavá na pokračování. :)

lucie2952
15. březnaodpad!

Nechápu co se každýmu na té knize líbí... Podle komentářů jsem čekala knihu od které se neodtrhnu a budu jí milovat... No jsem teda zklamaná. Děj se strašně táhnul, nudné dialogy o ničem a Gwendolyn mi místy lezla na nervy. Měla jsem dost problém se do knihy začíst a místy jsem přeskakovala stránky. Sem tam to sice bylo napínavé a trochu vtipné. Ale číst knihu bylo utrpení. Mám i druhý díl a vůbec nemám chuť se do něj pouštět..

NikolP.

Miluji tuto sérii! Vryla se mi pod kůži :) četla jsem všechny díly 3x a stále mě to neomrzelo!
Zkrátka je to srdcovka :3
Nemohu nedoporučit!!!

dancadragneel

Překrásná oddychová četba, která rozhodně zaujme dějem a světem, který autorka vymyslela. Rozhodně poutavé a zábavné.

martinkaLLL

Tak po delší pauze jsem narazila na knížku, která mě totálně pohltila. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout a zhltla to na posezení. Hned jdu na pokračování, bez toho nemůžu být.

Pavlina.13

Nejprve mě velmi zaujal název knihy a její obálka, která je opravdu kouzelná. Příběh sám o sobě je povedený i když docela dost předvídatelný. Co velmi oceňuji je námět celé knihy, jen doufám, že celý děj se v dalším díle více rozjede a překvapí, jinak by potenciál celé série mohl jít do kytek.

kachenbooklover

skvěle napsaná kniha !!!podle obálky bych rozhodně neřekla , že půjde právě o tohle téma. Musím si přečíst druhý díl !!!

fatimka

Konec knihy mě opravdu dostal...vůbec bych to nečekala.Kniha se mi opravdu líbila a moc mě bavila.Ze začátku jsem si myslela že to bude něco moc dětského, ale obálka opravdu klame.Knihu o cestování v čase jsem ještě nečetla a přišlo mi to originální. Kniha se vlastně odehrávala v různých časových "skocích" což mě bavilo a knihu jsem přečetla během asi 3-4 dnů.Těším se na pokračování!!!!!!!!!!