Andělé smrti

Andělé smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5469/mediator-andele-smrti-5469.jpg 4 638 42

Mediátor série

Duchové nejsou pejsci, a tak nepřiběhnou na zapísknutí. Jenomže čtveřice mladých, krásných a úspěšných maturantů z konkurenční školy, kteří minulou sobotu večer sletěli po srážce s dalším autem z romantických skalisek Big Sur přímo do Pacifiku a teď čekají na lístek do nebe, má na věc jinačí názor. Jejich snobská budoucnost je nenávratně v tahu a vztek jimi cloumá do té míry, že se svému vrahovi hodlají pomstít metodou oko za oko, zub za zub. Susannah Simonová, která má coby krotitelka duchů na starosti kalifornské město Carmel-by-the-Sea a přilehlé pobřeží, pochopí v plážovém obchůdku, v masopustně vyzdobeném obchodním centru i při odpoledním koupání, že s touhle partičkou rozzuřených andělů bude hodně těžké pořízení, dokud nedojdou klidu a míru.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

The Mediator - Reunion , 2001

Hakate
06.08.2022 4 z 5

Sérii jsem četla před léty, kdy jsem byla cílovou skupinou. Ihned jsem si celou sérii zamilovala a ráda se k ní vracela.

Luigi1
22.08.2021 5 z 5

Děj je stále lepší okořeněný perfektními hláškami.Jak je vidět tak se dá o mrtvých psát různě i vtipně.

Damonka18
22.07.2021 5 z 5

Skvělý díl. Čte se to samo, je to spíše pro menší čtenáře, ale i já v tom vidím kouzlo. I když děj má furt podobný tvar jako předchozí díly, tak stále je to velmi dobré. A konečně se stalo "něco" mezi Suze a Jessem :3 Doporučuji!

magdalene7
15.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Řekla bych že to byl více méně uspokojivý díl. Spíš mi připadalo, že byl trochu vycpávkový, ale četl se snadno. Mrzí mě, že se tady vůbec nijak významně neposunul vztah Suze s Jessem, a doufám, že se už aspoň něco stane ve čtvrtém dílu.

Adris
14.05.2021 4 z 5

HODNOCENÍ CELÉ SÉRIE:
Susannah je typická teenagerka s pubertální "cool" mluvou vágusů, což na mě zpočátku působilo dosti rušivě. Časem jsem si ale zvykla a líbilo se mi, že je taková badass hrdinka, zkrátka se s nikým nepárala a dala mu do nosu. Později jsem však zaznamenala, že bohužel "startuje" i na své blízké hodně rychle agresivně, upřímně řečeno, mít takovou studentku, tak ji posílám na terapie k zvládání vzteku. Suze má život ztížený tím, že je tzv. mediátor, což je člověk, který pomáhá duším vyřídit jejich nedokončené záležitosti na Zemi (jako Posel ztracených duší). Děj každé knihy je detektivně podbarvený, a Suze společně s dalším mediátorem, kterého potká v novém bydlišti, řeší místní případy. Hlavní linkou protínající celou sérii je narůstající láska mezi Suze a Jessem, který je bohužel duch, kterého zabili před 150 lety u ní v pokoji. Poslední dva díly se věnují právě jejich vztahu, do kterého zasáhne další postava, záhadná a negativní, takový svod zla. Vykresluje se nám milostný trojúhelník, kde mě opravdu znechutilo Suzeino chování (zničeho nic se z ní stala submisivní holčička, která neví, co chce. I když se čtenáři snažila vnutit jednu věc, konala tu druhou... Za mě divné). Celou sérii tedy hodnotím jako velice čtivou (jedna kniha 200 stran a předvídatelný, avšak zábavný děj), vtipnou, teen a zamilovanou mystery. Jelikož se jedná o dílka kolem roku 2002/2006, Kalifornská děcka, co teprve objevují nové technologie, je to celé "hormonální" dívčí chování pochopitelné, ale v roce 2021 po tolika YA knihách nepřekvapí.

vinebitch
21.02.2021 4 z 5

Vskutku zvláštní zápletka, ale četlo se to svižně, zvlášť scénky s Jesseem, a návštěva Giny děj alespoň o trošku okořenila. Sice mi přišlo, že dávat bříšáky Michaelovi se k němu moc nehodí, ale ono to s ním nakonec nějak dopadlo :)

knihomolkajanca
11.01.2021 4 z 5

Po spoustě letech jsem se vrátila ke čtení této série a ačkoliv si některé věci stále vybavuji, musím říct, že si čtení náramně užívám. Nechybí vtip, akce, romantika a ano, knihy jsou sice určeny hlavně pro mladší čtenáře, ale mně to vůbec nevadí. Hltám jednu stránku za druhou a jsem natěšená na každou scénku s Jessem i přesto, že mi velmi silně táhne na 30. No nic, jdu se vrhnout na další díl.

Alnima
07.11.2020 4 z 5

Mediátora jsem četla kdysi dávno, ale zanechal ve mně spousty hezkých pocitů. Asi se k této sérii brzy vrátím a připomenu tento úžasný a ojedinělý příběh :)

Jarka_rybář
30.09.2020 3 z 5

Tahle knížka mi přišla trochu slabší. A těstovitý Adonis Mike... To snad ne.

JointlieKat94
22.09.2020 5 z 5

Jo, to byla další paráda. :) je fakt, že v minulém díle se hodně opakovalo to, co se dělo v díle prvním, a je to i zde, ale asi i v menší míře, což se mi líbí. :)

Tady byla zase zajímavá zápletka, a samozřejmě pořád Jesse, který ji vytahuje z problémů. :D nevím, jak by to mohla zvládnout sama, a nevím, proč tomu stále věří. :D

Líbilo se mi, přečteno bylo za pár hodin a už se těším na další díl. :)

AniDi
08.02.2020 4 z 5

Zatím mě příběh Suze dost baví a tento díl měl zajímavou zápletku. Té holce fandím a chystám se s radostí na další díl.

kjama
02.07.2018 3 z 5

Tak kolik měla vlastně těch bratrů? Šest? Člověk se v tom trochu ztrácí, protože si ani holka v těch jménech neumí udělat pořádek. Když si to nepamatuje ona, jak si to má pamatovat čtenář. Pořád je to nafoukaná káča, ale tentokrát se ukázala jako superhloupá. Nakopat čtyřem duchům zadek? Jako co to je? Tak nějak bude asi vadná, protože přitahuje masové vrahy a omlouvá je. A to jsem ještě nedočetla sérii.

Ydisara
21.06.2018 2 z 5

Čte se to dobře, stejně jako předchozí díly, jen mě hodně štvalo (a to už v té předchozí knížce (v první to bylo docela vtipný)), že nevlastním bratrům pořád říká přezdívkama...

Ailee
03.12.2017 5 z 5

Možná trošku slabší než první dva díly, ale pořád srdcovka. Velké plus je, že ubylo opakujících se popisů, co bylo před začátkem prního dílu a všeho potom. Respektivr jsou tyto infomace roztroušené během děje a mnohem lépe to zní.

BarkaS
08.11.2016 3 z 5

Už se to začíná trochu opakovat, hlavní hrdinka se chvíli podceňuje, pak nakope pár zadků, pak má zaracha a do toho řeší milostné trable. Ale i tak to v tomto žánru patří k tomu lepšímu.

PeM
05.08.2016 4 z 5

...až u tohoto dílu mě napadlo vygooglit lokalitu, město a vše, kde se děj odehrává....no, jsem víc než překvapená (nádhera) a i protože už vím přesně jak prostředí vypadá, čtu dál :-)

Evule114
07.06.2016 5 z 5

Připadám si jako barbar. Zhltla jsem knížku během chvilky. Příběh je naprosto skvělý, ale tím, jak rychle jsem ho přečetla, tak jsem si ho nestihla tolik vychutnat, takže další díl budu číst procítěněji. Slibuji.. Opět musím dát 5 hvězdiček, s touto autorkou se nenudím ani na jediném řádku a směju se u každé stránky. Těším se na pokračování :-)

Xena011
29.05.2016 3 z 5

Pokračování ve stylu předchozích knížek. Pořád čekám, jak se to vyvine s Jessem, což je moje oblíbená postava :D

Lusa
02.08.2015 5 z 5

Ano na tenhle kousek jsem čekala 5 let, než se mi ho konečně podařilo sehnat, a tak jsem mohla konečně si celou sérii Mediátor přečíst a tento kousek za ty léta čekání stál. Další opravdu skvělý díl musím říci, opět za odpoledne přečteno, napínavé, struhujcí a hlavně zábavné čtení, které člověka jen tak neomrzí.

IvcaK98
10.01.2015

U třetího dílu bohužel nesnesitelnost hlavní hrdinky převážila nad humorem a já tak dávám Mediátorovi vale :-) Škoda.

Kalifornie pro dívky duchové a přízraky

Meg Cabot
americká, 1967