Temná je noc

Temná je noc https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5826/mediator-temna-je-noc-5826.jpg 4 582 38

Mediátor série

Zatímco v New Yorku byla šestnáctiletá krotitelka duchů Susannah Simonová jediným zástupcem svého řemesla na pět městských obvodů, v kalifornském letovisku Carmel-by-the-Sea, kde teď žije s maminkou, nevlastním otcem a jeho povedenými synátory, by se mediátory nejspíš daly dláždit zdejší vyhlášené pláže. K „průvodcům zbloudilých duší" totiž patří nejen ředitel jejich školy, vlídný otec Dominik, se kterým už měla čest vyřešit tři složité případy a odeslat zlobivé přízraky do správných posmrtných destinací. Zdá se, že město je doslova přeplněné lidmi, kteří vidí mrtvé. Susannah to brzy zjistí v nóbl hotelu, ve kterém si „odpykává" letní brigádu a kde už by se na ni konečně mohlo usmát štěstí a dopřát ji opravdické rande s někým, kdo by nebyl slaboch, vrahoun ani psychopat… Gejzíry ironie, nezdolná kuráž a ryzí cit, které Susannah nasadí do boje s dávnými přízraky i se svým dospíváním, ji ve strašidelné hodině duchů nakonec zavádějí až do míst, odkud není návratu. Ano, noc to bude vskutku temná. Jenže pokud láska hory přenáší, nic není nemožné, zvlášť když jde o osudovou lásku až za hrob…... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

The Mediator - Darkest Hour , 2001

Hakate
Hakate
06.08.2022 5 z 5

Sérii jsem četla před léty, kdy jsem byla cílovou skupinou. Ihned jsem si celou sérii zamilovala a ráda se k ní vracela.

Luigi1
Luigi1
22.08.2021 5 z 5

Opět velice dobře podané příběhy hrdinů.Jak bylo už několikrát napsáno,díl od dílu lepší a lepší.

Damonka18
Damonka18
31.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Konečně nějaká pořádná akce! Tenhle díl byl zajím nejlepší. Do knihy jsem se vždy začetla a už nemohla odtrhnout oči. Tolik akce: Objasnění Jesseho smrti, přiznání Suze a ten konec?! Vždy mě autorka něčím dostane. Perfektní!

magdalene7
magdalene7
17.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak tenhle díl se mi líbil zatím nejvíce. Je tam spousta akce a děj takzvaně nestojí. Taky se mi líbí, jak si Suze konečně "na plnou hubu" přiznala, jaké city chová vůči Jessemu. A taky se tady konečně objasnila celá záležitost ohledně Jesseho smrti.

Adris
Adris
14.05.2021 3 z 5

HODNOCENÍ CELÉ SÉRIE:
Susannah je typická teenagerka s pubertální "cool" mluvou vágusů, což na mě zpočátku působilo dosti rušivě. Časem jsem si ale zvykla a líbilo se mi, že je taková badass hrdinka, zkrátka se s nikým nepárala a dala mu do nosu. Později jsem však zaznamenala, že bohužel "startuje" i na své blízké hodně rychle agresivně, upřímně řečeno, mít takovou studentku, tak ji posílám na terapie k zvládání vzteku. Suze má život ztížený tím, že je tzv. mediátor, což je člověk, který pomáhá duším vyřídit jejich nedokončené záležitosti na Zemi (jako Posel ztracených duší). Děj každé knihy je detektivně podbarvený, a Suze společně s dalším mediátorem, kterého potká v novém bydlišti, řeší místní případy. Hlavní linkou protínající celou sérii je narůstající láska mezi Suze a Jessem, který je bohužel duch, kterého zabili před 150 lety u ní v pokoji. Poslední dva díly se věnují právě jejich vztahu, do kterého zasáhne další postava, záhadná a negativní, takový svod zla. Vykresluje se nám milostný trojúhelník, kde mě opravdu znechutilo Suzeino chování (zničeho nic se z ní stala submisivní holčička, která neví, co chce. I když se čtenáři snažila vnutit jednu věc, konala tu druhou... Za mě divné). Celou sérii tedy hodnotím jako velice čtivou (jedna kniha 200 stran a předvídatelný, avšak zábavný děj), vtipnou, teen a zamilovanou mystery. Jelikož se jedná o dílka kolem roku 2002/2006, Kalifornská děcka, co teprve objevují nové technologie, je to celé "hormonální" dívčí chování pochopitelné, ale v roce 2021 po tolika YA knihách nepřekvapí.

vinebitch
vinebitch
24.02.2021 5 z 5

Konečně! Tohle bylo to, na co jsem celé předchozí díly čekala. Děj se o hodně posunul a já se nebojím říct, že tohle byl zatím nejlepší díl.

knihomolkajanca
knihomolkajanca
11.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Tuto sérii jsem v minulosti četla a přestože jsem si některé detaily stále vybavovala, s potěšením musím říct, že tento díl se mi podařilo úspěšně zapomenout. S potěšením? Ano, protože jsem si jej alespoň mohla užít tak, jako bych jej četla poprvé. A nemůžu si pomoct, prostě jsem se od čtení nemohla odtrhnout a odhalovat Jesseho minulost mě neskutečně bavilo. Do toho další mediátoři? Prostě výborné a i když se možná zdálo, že první tři díly se trochu opakují (problémový duch, detektivka, souboj), tohle bylo zase něco nového. Mediátor mě prostě baví a dokonce jsem se párkrát přistila, jak se u čtení uculuju, protože někdy to je prostě tak roztomile vtipné. No nic, vrhám se na další díl.

Alnima
Alnima
07.11.2020 4 z 5

Mediátora jsem četla kdysi dávno, ale zanechal ve mně spousty hezkých pocitů. Asi se k této sérii brzy vrátím a připomenu tento úžasný a ojedinělý příběh :)

Jarka_rybář
Jarka_rybář
30.09.2020 5 z 5

Opravdu výborný díl, možná nejlepší z celé série. Pátrání po minulosti Jesseho, rekonstrukce a brigáda s prckem, který překvapí... Fakt dost dobré.

JointlieKat94
JointlieKat94
26.09.2020 5 z 5

Zatím nejlepší díl série! Fakt jsem to žrala, kouskovala jsem si kapitolu, dvě, na každej večer před spaním, ale dneska jsem to už nevydržela a od půlky jsem to dala až do konce! :)

Tady jsme se konečně dozvěděli o tom, co se stalo Jessemu. A o jeho minulosti. :) našel se další mediátor a to úplně nejvíc bylo, když se dostala na onen svět! To byla paráda, hezky vymyšleno. Mé srdce skáče radostí. A to i z toho konce a jak to dopadlo. :)

Moc hezký díl!

jana3526
jana3526
14.06.2020 4 z 5

Chování Suze je fakt na facku, zejména k Jessemu

chmelda212
chmelda212
31.05.2018 4 z 5

Nenáročné oddechové čtení, které jsem přečetla za dvě polední přestávky v práci (plus cesta do/z práce). Knížka se čte krásně (když si zvyknete na nespisovné a hovorové výrazy), příběh není nikterak zvlášť složitý. Obsahuje vše, co od knihy čekám - zápletku, trocha napětí, akci a špetku romantiky ... Za mne 4* za poslední 4 řádky, díky nim mé srdce zaplesalo.

Ailee
Ailee
06.12.2017 5 z 5

Ač mi někdy Susannah přijde značně natvrdlá a svými řečmi mě dohání k šílenství (nemluvě, že nespisovných tvarů je v celém ději až přespříliš), nemůžu si pomoct, abych tuhle sérii prostě nemilovala. Moje srdcovka už od dětství a rozhodně ji nečtu naposledy!

BarkaS
BarkaS
10.11.2016 3 z 5

O trochu lepší než předchozí díl, ale pořád platí, že se některé dějové linky až schematicky opakují. S. potká kluka, kluk je něčím divnej, má divnýho příbuznýho, je z toho průšvih. S. miluje Jesseho, myslí si, že on jí ne. S. se podceňuje, nakope pár zadků, konec.

Arianne
Arianne
03.09.2016 3 z 5

Ty pseudopubertální výrazy mi začínají vadit, všechna ta "vo co gou" a podobně, ale to bude možná tím, že nejsem úplně cílová skupina. Nicméně se mi líbí, jak to ubíhá, nemám pocit, že čtu knihy, spíš jsou to takové jednohubky, takže jedeme rovnou dál...

SBH
SBH
16.08.2016 4 z 5

Ach, jak se člověku uleví, když mediátorem jednou není vyplašený osmiletý chlapec! Suze překypuje odvahou, smyslem pro humor, zdravým selským rozumem. Bravo! V tomto díle děj malinko pokulhává, nicméně kvalita knihy spočívá spíš v ironických komentářích psaných hovorovým slovníkem. Jedno mínus za setrvalé odkazy na předchozí díly, které ale autorka blíže nepřipomněla. Takže celou ságu je lépe číst naráz (neuskutečnitelné).
Láska k duchovi je poněkud nepraktická, ale kdo by nad tím v šestnácti přemýšlel? Držela bych palce Paulovi, jenže to je zase padouch. Ach jo. Takže poslední podivení - jak mohou být duchové pro jednoho člověka hmotní natolik, že ho zvládnou i fyzicky zabít, a druhý jimi může volně procházet? Trochu nedořešený zádrhel.

Evule114
Evule114
08.06.2016 5 z 5

Zajímalo by mě, co vše by se Sue dozvěděla od Paula a proč nezavolá Jackovi? No možná v dalším díle. Každopádně u tohoto dílu jsem se jak zasmála, tak se přiznám, že i slzela. Rozhodně byl zatím nejnapínavější, takže jsem zvědavá, co se bude dít dál. Jen mě štve, že ten konec s tím Jessem byl tak utnutý....

Xena011
Xena011
29.05.2016 4 z 5

Konečně se dostáváme do napínavých událostí plných otázek. Tento díl je dost zajímavý, ať už v nakopávání zadků duchů, či hašteření s nevlastními bráchy. Už se to přiostřuje. Ten konec zlepšil reputaci celého dílu.

Lusa
Lusa
04.08.2015 5 z 5

Řekla bych, že zatím jeden z nejlepších dílů, konečně se odhaluje jádro pudla a je to velice zajímavé. SPOILER - Co je sakra ten Paul zač?

Nelly
Nelly
26.02.2015 4 z 5

Zatím nejlepší díl ze série (zhodnotím ji pak celou u posledního dílu) - správně nadávkovaný humor, napětí, nové slibné postavy, které mohou zamíchat dějem, a konec slibuje to, na co všichni čekají od prvního dílu. Takže směle do posledních dílů!