Aligi Aligi komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

(SPOILER) Další kniha, kterou jsem objevila díky čtenářské výzvě. Nádherný, čistý příběh, který mě vtáhl do děje a já doufala, že se nakonec Kya vrátí k Tateovi. Konec mě překvapil, měla jsem tip na Tatea, ale to by bylo moc prvoplánové.
P.S. Knihu jsem našla v dětském oddělení knihovny a přemýšlím, jestli ji vůbec někdo četl, protože pro děti teda určitě není. :-D

29.08.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kdo by neznal Malého prince - ta knížečka je srdcovka. Poprvé jsem ji četla na základce, ale moc jsem ji nepochopila, spíš se mi líbila ilustrace. Teď v pozdějším věku se k ní moc ráda vracím. Vždy najdu něco jiného, co mě chytne za srdce. :-)

02.06.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Další parádní detektivka, Robert Bryndza si mě získal a hlavní hrdinka Erika taky. :-) Četla jsem všechny díly kromě těch nejnovějších, ale i ty už na mě čekají. Líbí se mi, jakým směrem se Erika ubírá, někdy mě vážně štvala svým chováním, ale postupem času se mění a její proměna je moc fajn.
Oblíbené vedlejší postavy: Kate a Isaac - ti jsou pro Eriku moc důležití, praví přátelé.

02.06.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(SPOILER) No teda WOW! Perfektní hororovka. Ač takové knihy vůbec nemám ráda, byla jsem pos*aná až za ušima a číst knihu po setmění mi dělalo velký problém. Vůbec jsem nečekala, že Kája nakonec umře, to mi bylo hodně líto. Tip na vraha jsem měla na Hanku, ale nakonec mě to překvapilo. Konec jsem čekala asi trochu roztáhlejší, ale jsem ráda, že to s Petrem a Imbusem dobře dopadlo.

22.08.2023 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tajemná komnata už není taková pohádka jako jednička. Oproti filmu se mi líbí víc v tom, že popisuje víc život Weasleyových a dalších postav. Moje oblíbené části jsou Oslava úmrtí, Ginnyina valentýnka a Lockhartovy hlášky.

01.06.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter je láska! :-) Každoročně se k této sérii vracím, buď si ji přečtu nebo se dívám na filmové zpracování. U filmů mi ale chybí spousta věcí jako třeba famfrpálové utkání, jednotlivá výuka a učitelé, duchové a strašidlo Protiva, které snad nebylo ani v jednom filmu a taky Harryho mudlovský život u Dursleyových.
Oblíbené postavy z prvního dílu: Hagrid, Protiva, Nevill :-)

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Příběh z doby druhé světové války je vyprávěn z pohledu smrti. Je to krásný příběh o lásce ke knihám, přátelství, pomoci v nouzi a válce a jedné neobyčejné neměcké holčičce Liesel. Určitě si ji přečtu znovu.

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Nejkrásnější příběh od Jojo. :-) Historie knihoven, život žen v minulosti, rozdíly mezi muži a ženami. Určitě si ji přečtu znovu. :-)

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Skvělá oddechová kniha - celá série se čte sama. Těším se na poslední díl.

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Závěrečný díl skvělé série. Pam Boček je mistr přirovnání! Určitě se k Marii ještě někdy vrátím, jsem ráda, že se situace nakonec "vystříbila" a všechno dobře dopadlo. Jak by řekla Deniska - super psycho konec. :-D

05.07.2023 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Fascinuje mě, jak někdo dokáže vymyslet takové příběhy. Napínavá detektivka, místy docela roztáhlá. Autor skáče z minulosti do přítomnosti, rozvíjí postavy. Posledních 200 stran jsem přečetla jedním dechem.

14.06.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Velmi čtivá kniha, přečteno během dvou dní. Konec jsem už tušila, ale i tak mě to bavilo.

22.06.2023 5 z 5

Velmi důležitý díl, ve kterém se dozvíme všechno, co jsme dosud nevěděli o Voldemortovi a co se ve filmu nedozvíte (určitě ne všechno). Takže pokud někdo stále váhá a tápe, doporučuju si knihu přečíst (nejlépe všechny díly :-D). Najdeme tam i to, proč vlastně je to Princ "dvojí krve".

01.06.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Fénixův řád je další z mých nejoblíbenějších dílů, což se o filmu rozhodně říct nedá. Chybí tam tolik věcí... Například Nemocnice Svatého Munga, což je strašná škoda. Vztah mezi Harrym a Cho byl tak správně pubertální, Ginny a její cit pro záškodnická kouzla. Úplně taky vynechali hádku mezi Percym a zbytkem Weasleyovy rodiny..
Oblíbené postavy: Lenka, Michael Corner (byl to hajzlík, ale měl něco do sebe), Tonksová.

01.06.2023 5 z 5

Příběh typu "to nevymyslíš". Za mě super oddechovka.

01.06.2023 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Úžasné zakončení kouzelného světa! Mezi mé oblíbené části patří loučení s Dursleyovými a zjištění, že Dudley měl Harryho přece jenom svým způsobem rád. Kráturův příběh a jeho následná proměna, Ronův návrat, příběh tří bratří, útěk od Gringotových, Aberforthovo vyprávění, Harryho slitování se nad Malfoyem, Percyho omluva rodina a usmíření, Snapeova vzpomínka v myslánce a konečně pravda!
Oblíbené postavy: Krátura, Aberforth, Snape.

01.06.2023 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Čtvrtý díl je pro mě v určitých věcech zásadní pro další díly, děj je napínavý do poslední stránky. Mezi moje oblíbené části a postavy patří i falešný Pošuk Moody a jeho "fretčí výuka", baví mě i Hermionino nadšení pro pomoc domácím skřítkům, Rita Holoubková a její články a v neposlední řadě navazování nových přátelství.

01.06.2023 5 z 5

Tento díl patří mezi moje nejoblíbenější. Nejvíc mě baví cesta záchranným autobusem, rozbroje Rona a Hermiony kvůli jejich mazlíčkům, komentáře Lee Jordana ve famfrpálovém utkání proti Zmijozelu a závěrečné Siriusovo vyprávění.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Nejlepší kniha od Coelha. K zamyšlení, že život máme jen jeden a je jen na nás, jak ho budeme žít. Žít, ne přežívat a trápit se.

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nádherná kniha, přechází z minulosti do přítomnosti a naopak. Takový styl mám ráda, četla jsem dvakrát. Patří do mých oblíbených od autorky. :-)