Upír Lestat

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lestat je upír, nikoli však obvyklá nemrtvá-neživá bytost. Je temperamentní, výstřední a živý v tom nejlepším slova smyslu. Střemhlavě se řítí v čase ze smyslného prostředí Paříže osmnáctého století do doby vlády římského císaře Augusta, ze starověkého Egypta plného démonů do New Orleansu před koncem devatenáctého století, z Galie zabydlené potomky Keltů a jejich kněžími - druidy, do frenetického světa rockových superhvězd ve dvacátém století. Lestat - pronásledován jak smrtelníky, tak nesmrtelnými - se snaží ve světě dobrat smyslu své existence a skrze čas se mu podaří dobrat se tajemství vlastní temné nesmrtelnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175817/big_upir-lestat-fGH-175817.png 4.2108
Série:

Upíří kroniky 2.


Žánr:
Horory, Romány, Fantasy

Vydáno: , Československý spisovatel
Originální název:

The Vampire Lestat, 1985


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (7)

(Minimálně) jeden fanoušek si nechal legálně změnit své jméno na "Lestat", jako "Lestat Brant DeLioncourt" je k nalezení na FB. Rok co rok se účastní akce "Lestat Coronation Ball", kde byl letos (2014) oceněn za nejlepší cosplay upíra Lestata. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Díky této knižní sérii mnoho lidí nazvalo své mazlíčky nebo děti podle hlavních hrdinů - zejména Lestat, Claudia nebo Akasha. (Miha_Trochael)


Postava upíra Lestata byla inspirována především manželem autorky Stanem Rice. Oba mají blond vlasy a narodili se 7. listopadu. (Miha_Trochael)


Postava Louise vychází z autorky samotné. (Miha_Trochael)


Kniha byla částečně zfilmována pod názvem Královna prokletých, což je ve skutečnosti název 3. dílu série Upíří kroniky (film 2. a 3. díl spojuje). (Miha_Trochael)


Film nebyl mezi fanoušky kladně přijat pro mnoho nepřesností a odlišností od původního příběhu. Sama autorka s ním také není spokojená. (Miha_Trochael)


Upír Armand se objevil již ve dvou filmech. Přesto ani v jednom filmu nevypadal tak, jako vypadá v knihách. (V Interview s upírem byl příliš starý a měl černé vlasy, v Královně prokletých byl stále starší než v knihách, a vlasy měl blond. Ve skutečnosti mu je 17 let nebo méně a jeho vlasy mají barvu do rezava. (Miha_Trochael)


Lestat se nezměnil, to jenom Louis v první knize děsně lhal :-D (Miha_Trochael)