Upír Lestat

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lestat je upír, nikoli však obvyklá nemrtvá-neživá bytost. Je temperamentní, výstřední a živý v tom nejlepším slova smyslu. Střemhlavě se řítí v čase ze smyslného prostředí Paříže osmnáctého století do doby vlády římského císaře Augusta, ze starověkého Egypta plného démonů do New Orleansu před koncem devatenáctého století, z Galie zabydlené potomky Keltů a jejich kněžími - druidy, do frenetického světa rockových superhvězd ve dvacátém století. Lestat - pronásledován jak smrtelníky, tak nesmrtelnými - se snaží ve světě dobrat smyslu své existence a skrze čas se mu podaří dobrat se tajemství vlastní temné nesmrtelnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175817/upir-lestat-175817.jpg 4.190
Série

Upíří kroniky 2.

Žánr
Horory, Romány, Fantasy
Vydáno, Československý spisovatel
Orig. název

The Vampire Lestat, 1985

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (7)

(Minimálně) jeden fanoušek si nechal legálně změnit své jméno na "Lestat", jako "Lestat Brant DeLioncourt" je k nalezení na FB. Rok co rok se účastní akce "Lestat Coronation Ball", kde byl letos (2014) oceněn za nejlepší cosplay upíra Lestata. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Díky této knižní sérii mnoho lidí nazvalo své mazlíčky nebo děti podle hlavních hrdinů - zejména Lestat, Claudia nebo Akasha. (Miha_Trochael)


Postava upíra Lestata byla inspirována především manželem autorky Stanem Rice. Oba mají blond vlasy a narodili se 7. listopadu. (Miha_Trochael)


Postava Louise vychází z autorky samotné. (Miha_Trochael)


Kniha byla částečně zfilmována pod názvem Královna prokletých, což je ve skutečnosti název 3. dílu série Upíří kroniky (film 2. a 3. díl spojuje). (Miha_Trochael)


Film nebyl mezi fanoušky kladně přijat pro mnoho nepřesností a odlišností od původního příběhu. Sama autorka s ním také není spokojená. (Miha_Trochael)


Upír Armand se objevil již ve dvou filmech. Přesto ani v jednom filmu nevypadal tak, jako vypadá v knihách. (V Interview s upírem byl příliš starý a měl černé vlasy, v Královně prokletých byl stále starší než v knihách, a vlasy měl blond. Ve skutečnosti mu je 17 let nebo méně a jeho vlasy mají barvu do rezava. (Miha_Trochael)


Lestat se nezměnil, to jenom Louis v první knize děsně lhal :-D (Miha_Trochael)