Tommyknockeři zajímavosti

Tommyknockeři
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171088/bmid_tommyknockeri-FSl-171088.jpg 4 720 720

Další napínavý román proslulého mistra hororu, tentokrát o městečku sužovaném mimozemskými silami. Bobbi, spisovatelka žijící poklidným způsobem na své farmě, jednou v lese zakopla o kus kovu. Poháněna nevysvětlitelnou zvědavostí začala kopat a postupně za pomoci ostatních odhalovat zabořený vesmírný koráb. „Tommyknockeři“ potřebují lidské bytosti pro výrobu energie. Mění fyzicky i psychicky Bobbi i ostatní obyvatele Havenu a nutí je pomocí hrůzných vynálezů ničit všechny, kteří jsou proti nim. Jen Gard a Davidův dědeček jsou chráněni kovovou destičkou v hlavě (následek po starém zranění), navíc jim pomáhá láska k Bobbi a malému vnukovi. Ubrání se lidé? Kolik životů bude obětováno, aby vetřelci mohli odletět ?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

The Tommyknockers , 1987


více info...

Zajímavosti (6)

V jedné pasáži se Gardener setká s chlapcem Jackem v blízkosti hotelu Alhambra. Jack mu dává najevo, že taky ví o tommyknockerech. Prostředí s chlapcem odkazuje na knihu Talisman. (Lucina84)


Podle knihy byl v roce 1993 natočen stejnojmenný film (v Česku distribuovaný i pod názvem Monstrum). (yaoiyuri)


Někteří Tommyknockeři byli odvezeni na místo zvané "Dílna", které kdysi do základu vypálila jedna malá holčička (narážka na knihu Žhářka) (Juryk)


Když se chlapec s děvčetem hnali autem zpět do Havenu, projížděli přes město Derry. Chlapec měl za to, že trpí halucinacemi, jelikož se na něj z kanálu šklebil klaun v bílých rukavičkách a držící v rukou balónky (narážka na knihu TO) (Juryk)


Je zmíněna rozhlasová stanice WZON. Tuto stanici vlastní Stephen a Tabitha Kingovi. (smetyl)


Jsou zde zmíněni spisovatelé hororu Peter Straub a Dean Koontz. (smetyl)