Poslední aristokratka ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/189006/posledni-aristokratka-189006.jpg 4.13636
Série:

Aristokratka (1.)

Žánr:
Humor, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno: (ekniha), Druhé město
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Od ledna 2019 se bude na zámku v Miloticích točit film Poslední aristokratka. Režie se ujal Jiří Vejdělek a v hlavní role ztvární Hynek Čermák a Tatiana Vilhelmová. (pobijecmuch)


Divadlo na Jezerce nastudovalo podle knihy v úpravě Arnošta Goldflama. Hlavní roli - Marie - hraje Anna Polívková. (asam)


Kniha se stala nejúspěšnější humoristickou knížkou roku 2012 a byla oceněna Cenou Miloslava Švandrlíka. (Edona)


Ocenění

2012 - Cena Miloslava Švandrlíka