451 stupňů Fahrenheita

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Guy Montag, hrdina románu žije ve své ohnivzdorné vile obklopen civilizací tryskových aut, raketových letadel, mechanické hudby a také ovšem policejních helikoptér a mechanických „ohařů“, kteří svým chemickým čichem neomylně sledují stopu zločince. Kdo je však tímto „zločincem“? Ten, kdo překročí základní zákon této utopistické civilizace, tj. ještě vlastní a čte knihy, kdo nemyslí tak, jak je předepsáno myslet, kdo se pokouší uvažovat samostatně. Tohoto „zločinu“ se právě dopustí Montag. A o příšerné, hrůzné štvanici, kterou na něho uspořádá policie ve svých helikoptérách, o zmechanizovaném děsu, který je mu v patách v podobě mechanického ohaře s prokainovou jehlou v čelisti, o úděsné televizní reportáži z této honičky a o konečném zániku onoho odlidštěného světa vypráví tento příběh. Je to jedno z nejlepších Bradburyho děl, v němž nastavil křivé zrcadlo fantastiky civilizaci moderního světa, jež člověku nepřinese skutečné štěstí, dusí-li v něm to nejcennější – lidskou myšlenku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5192/big_451-stupnu-fahrenheita-Kgu-5192.png 4.33485
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Fahrenheit 451, 1953


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

Toto dílo, které je symbolem boje proti cenzuře, se samo opakovaně stalo předmětem cenzury na amerických školách. Důvodem byly vulgární výrazy užité v knize. V některých případech byly tyto výrazy začerněny, jindy byly knihy zcela odstraněny ze školní knihovny. (LiberX)


Dramatizace uvedená v Českém rozhlase: https://vltava.rozhlas.cz/ray-bradbury-451-stupnu-fahrenheita-teplota-pri-ktere-hori-papir-5012277 (Teckovana)


Teaser adaptace: https://m.youtube.com/watch?v=UEhsFEgsI5U
Prémiera: jaro 2018 HBO (Lenka.Vílka)


Kniha roku 2002 zvítezila v rámci Geffen v kategorii Nejlepší zahraniční sci - fi román. (chaera)


Ocenění

2004 - Hugo Award (Retro Hugo)