Rocker-Tialk profil

☰ menu
Rocker-Tialk

Vladimír Kotýnek

1991 · muž · Kraj Vysočina · statistiky · web

Aktivní: 27.01.2024 13:15 (poprvé 09.12.2010)
Body:214
Palce za komentáře: 94 · 40 ostatním
Hodnocení v bazaru: 0/0

Nové knihy v seznamech

Farma zvířat
Farma zvířat
George Orwell (p)
Duna
Duna
Frank Herbert
Češi mezi pravdou a lží: Příběhy z české historie očima novináře
Češi mezi pravdou a lží: Př...
Pavel Šafr
Pretorián
Pretorián
Simon Scarrow

Kdo jsem

Jsem freelancer - vývojář a konzultant v oblasti integrace informačních systémů. A taky geek a rocker a amatérský fotograf.
V dětství mě bavily dětské detektivky, především od E. Blytonové a T. Breziny, jenomže trpím slabší dyslexií a dysgrafií, pročež jsem byl na prvním stupni základní školy nucen číst hodně a nahlas (jen pro informaci, číst a psát jsem uměl ještě dříve, než jsem nastoupil do první třídy). Díky této nepříjemné zkušenosti jsem na knihy zanevřel. Zlom přišel až v páté třídě základní školy, kdy jsem dostal k Vánocům knížku Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Přiznávám se, že jsem ji louskal asi půl roku a chyběla mi znalost předchozích dvou dílů, ale díky této knížce jsem se opět dostal ke čtení. Přečtení prvních dvou dílů Harryho Pottera mi už trvalo podstatně kratší dobu.Na průmyslovce mě můj spolubydlící z internátu přivedl k Tolkienově Středozemi a já se pustil do čtení Společenstva Prstenu, které několik let zahálelo v mé knihovničce a jež jsem považoval za nudnou a příliš složitou četbu. Netrvalo dlouho a měl jsem přečtené i další Tolkienovy knihy včetně Húrinových dětí, které v té době vyšly. Tak se stalo, že jsem se po přečtení Silmarillionu stal velkým fanouškem Tolkienovy Středozemě a přečetl jsem od té doby všechna tato díla několikrát.
Střední škola bohužel znamenala hlavně nutnost číst více studijních textů, než románů. Do relativně pravidelného čtení stále nových (ale i těch, které už mám přečtené) románů jsem se opět pustil až po maturitě a přestal jsem se soustředit jen na svou oblíbenou fatnasy. Jenže i na vysoké musely jít rozečtené knížky stranou a zase přišla na řadu odborná literatura a studijní texty, navíc v daleko větší míře, ale jelikož už jsem byl starší a zkušenější, uměl si vyhradit čas i na jiné knihy.
Dále jsem se pět let věnoval hudební publicistice. V tomto směru mám myslím přečteno mnohem víc textů, než jakýchkoliv jiných knih, ať už odborných, či populárních, a na svém kontě mám působení v redakcích serverů metalforever.info (jež jsem pomáhal utvářet) a hard-music-base.net, přičemž u druhého jmenovaného jsem vydržel do dobna 2012, než mě opět ta proradná škola obrala o veškerý volný čas, a nevydařený vlastní pokus v podobě Rock Fans.
Ve volných chvílích jsem se také staral o kroniku oficiálního Fanklubu Kabát, o. s., čehož jsem z časových důvodů nechal na podzim 2012, kdy jsem se musel naplno věnovat své Bakalářské práci. Navíc už pro mě fanklub nebyl tak zajímavý, jako když jsem začínal.
Dneska si čtením zpříjemňuji hlavně dlouhé zimní večery nebo cestování vlakem a autobusem mezi Prahou a Vysočinou.