Rocker-Tialk - Profil

Poslat zprávu

Vladimír Kotýnek (1991, muž) · Kraj Vysočina · web

Aktivní: 02. prosince v 11:32(poprvé: 09.12.2010)
Body:198(2 autorů a 2 knih)
Palce:41 za komentáře, udělené: 35
Knihovny: Knihovna Dejvice (Praha 6)

Právě čtené knihy

Pád titánů
16.01.2018
Pád titánů 2011, K. Follett

Orel v písku
26.10.2017
Orel v písku 2013, S. Scarrow

Kdo jsem

Jsem studentem Fakulty informačních technologií na Českém vysokém učení technickém v Praze (zkratkou FIT ČVUT) a zároveň pracuji na volné noze jako vývojář a konzultant v IT.
V dětství mě bavily dětské detektivky, především od E. Blytonové a T. Breziny, jenomže trpím slabší dyslexií a dysgrafií, pročež jsem byl na prvním stupni základní školy nucen číst hodně a nahlas (jen pro informaci, číst a psát jsem uměl ještě dříve, než jsem nastoupil do první třídy). Díky této nepříjemné zkušenosti jsem na knihy zanevřel. Zlom přišel až v páté třídě základní školy, kdy jsem dostal k Vánocům knížku Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Přiznávám se, že jsem ji louskal asi půl roku a chyběla mi znalost předchozích dvou dílů, ale díky této knížce jsem se opět dostal ke čtení. Přečtení prvních dvou dílů Harryho Pottera mi už trvalo podstatně kradší dobu.
Na průmyslovce mě můj spolubydlící z internátu přivedl k Tolkienově Středozemi a já se pustil do čtení Společenstva Prstenu, které několik let zahálelo v mé knihovničce a jež jsem považoval za nudnou a příliš složitou četbu. Netrvalo dlouho a měl jsem přečtené i další Tolkienovy knihy včetně Húrinových dětí, které v té době vyšly. Tak se stalo, že jsem se po přečtení Silmarillionu stal velkým fanouškem Tolkienovy Středozemě a přečetl jsem od té doby všechna tato díla několikrát.
Střední škola bohužel znamenala hlavně nutnost číst více odborné literatury, než románů. Do relativně pravidelného čtení stále nových (ale i těch, které už mám přečtené) románů jsem se opět pustil až po maturitě a přestal jsem se soustředit jen na svou oblíbenou fatnasy. Jenže i na vysoké musely jít rozečtené knížky stranou a zase přišla na řadu odborná literatura, navíc v daleko větší míře, ale jelikož už jsem starší a zkušenější, umím si vyhradit čas i na jiné knihy.
Dále se už pět let věnuji hudební publicistice, v tomto směru mám myslím přečteno mnohem víc textů, než jakýchkoliv jiných knih, ať už odborných, či populárních, a na svém kontě mám působení v redakcích serverů metalforever.info (jež jsem pomáhal utvářet) a hard-music-base.net, přičemž u druhého jmenovaného jsem vydržel do dobna 2012, než mě opět ta proradná škola obrala o veškerý volný čas, a nevydařený vlastní pokus v podobě Rock Fans.
Ve volných chvílích jsem se také staral o kroniku oficiálního Fanklubu Kabát, o. s., čehož jsem z časových důvodů nechal napodzim 2012, kdy jsem se musel naplno věnovat své Bakalářské práci. Navíc už pro mě fanklub nebyl tak zajímavý, jako když jsem začínal.