Zrození dívky s křídly

recenze

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender (2014) 2 z 5 / Sabcens
Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender zaujme už na první pohled svojí krásnou obálkou. Na přebalu je žlutooranžový ptačí brk s bronzovým zakončením po stranách. Grafik si tedy opravdu vyhrál. Ale o čem že kniha vlastně je?

Prvních 9 kapitol se setkáváme s předky Avy Lavender, zejména s její babičkou Emilienne a její matkou Vivian, Jak již ale název napovídá, hlavní postavou je 16ti letá Ava Lavender. Ava má ještě bratra-dvojče Henryho. Obě tyto děti jsou něčím zvláštní. Henry skoro nemluví, je tichý a nemá rád lidský dotek, a Ava se narodila s křídly. Což jen utvrdilo její sousedy, že jejich rodina není zcela normální. Ava má nejlepší kamarádku Cardigen, která ji vtáhne do společnosti svých spolužáků ze školy. Jednoho dne, ku příležitosti letního slunovratu, se však stane něco, před čím Avu její matka chtěla ochránit celých 16 let.

Jak jsem již napsala, kniha má krásnou obálku, která u mě hrála velkou roli při rozhodování, zda knihu číst či nikoliv. Zpočátku jsem s knihou měla docela problém, podle anotace jsem nevěděla co mám přesně čekat a tak jsem byla první kapitoly ke knize spíše skeptická a chtěla jsem ji odložit. Nakonec jsem i ráda, že jsem to neudělala. Kniha je moc hezky napsaná, má zajímavý námět i děj, ale podle mě trochu předvidatelný konec. Kniha mi však k srdci vůbec nepřirostla, můj šálek kávy to tedy nebyl. Celkově však knihu hodnotím jako zdařilou a budu ji doporučovat mým známým.