Heuréka!

recenze

Příliš mnoho Kateřin (2015) 3 z 5 / Sabcens
Příliš mnoho Kateřin

Jako milovnice Johna Greena jsem si nemohla nekoupit Příliš mnoho Kateřin. Měla jsem opravdu velká očekávání a nejsem si tak jistá, že byla naplněna.

Colin byl vždy považován za zázračné dítě a to byl možná i jeden z důvodu proč se s ním právě rozešla v pořadí již 19tá Kateřina. Z rozchodu ho dostává jeho nejlepší kamarád Hassan, když ho přemluví k výletu. Dojedou až k ukazateli, který odkazuje na hrob rakousko-uherského arcivévody. To Colina zaujme natolik, že se rozhodnout k hrobu zamířit. Dojedou do malého městečka v Tennessee jménem Gutshot. Zde potkávají dívku Lindsey, která jim hrob ukáže. Po cestě se stane Colinovi úraz a konečně přijde na řadu jeho vlastní heuréka. Začne sepisovat Theorém, který vysvětluje pravděpodobnost rozchodu. Poté se seznámí s Hollis (matka Lindsey), která Colinovi a Hassanovi nabídne práci. Rozhodnou se v Gutshotu zůstat a postupně se seznamují s ostatními obyvateli.

No... Příliš mnoho Kateřin, nebyl zrovna můj šálek kávy. Nikdy jsem nebyla velký fanda matematiky a té se v této knize probírá docela dost. Ale na druhou stranu jsem se dozvěděla spoustu jiných a zajímavých informací. Celkově děj byl zajímavý a upoutal mě téměř okamžitě.
Když se zaměřím na postavy, tak Colin mi snad ze všech Greenovek, které jsem četla, připadal snad nejhorší. Byl sice chytrý, pálilo mu to, ale praktické myšlení se u něj moc neobjevuje. Nejvíc mi na něm vadilo jak pořád mluvil o Kateřině 19. Dobře byla to kniha o ,,jeho Kateřinách'' ale prostě tohle bylo na mě moc. Naopak Hassan mi byl velmi sympatický, srandovní a jak Colina krotil slovem ,,nezájem'' se mi moc líbilo. Lindsey byla taky sympatická a snad i moje nejoblíbenější postava. Na konci mi ji bylo sice trochu líto, ale vyrovnala se s tím snadno.Trochu bych ji srovnala s Aljaškou.

Knihu hodnotím pouze 3 hvězdičkami, protože se mi ze všech Greenových knih líbila nejmíň. Neříkám, že byla hrozná, ale jak už jsem psala výše, nebyl to můj šálek kávy. Musím se přiznat, že jsem nečetla ani dodatek, protože na matematiku a Colinovi teorie asi opravdu nemám hlavu. Ale možná se k němu někdy vrátím. I přesto bych knihu doporučila fanouškům i nefanouškům :)