Čekám na den, kdy mě vzkřísíš...

recenze

Kam jsi odešla (2015) 4 z 5 / Sabcens
Kam jsi odešla

,,Jsou to tři roky, co Mia odešla z Adamova života. A celé ty roky přemýšlel proč.'' Myslím, že všichni co četli Zůstaň se mnou, nebo alespoň viděli film zajímalo, co se vlastně stalo s Adamem a Miou po nehodě. Já jsem nebyla výjimkou a byla jsem příliš netrpělivá na to, abych počkala na český překlad.

Mia i Adam bydlí oba na opačné straně pobřeží. Mia je vycházející hvězda studující na Julliardu, zatím co Adam bydlí v LA, a díky svojí přítelkyní a svému statusu rockové hvězdy plní plátky bulvárních časopisů. Když se v New Yorku musí zúčastnit rozhovoru, který neprobíhá přesně podle jeho představ, manažer jejich kapely Aldous mu nechá den volna, po kterém se společně přesunou do Londýna za zbytkem kapely, kde odstartují část evropského turné.
Když se večer prochází ulicemi najednou narazí na plakát, na kterém je známá cellistka, která má koncert ten večer v Carnegie Hall. Adam poznává, že se jedná o Miu, a rozhodne se na koncert jít, protože ji chce naposledy slyšet hrát. Prodavač lístků mu prodá poslední lístek, ale upozorňuje ho, že to není místo s příliš dobrým výhledem, to však Adamovi nevadí.
Po koncertě za ním přijde zaměstnanec a požádá ho, aby s ním šel do zákulisí. Adam jde a setkává se poprvé po třech letech s Miou...

Z počátku pro mě čtení bylo docela obtížné, neboť jsem knihu četla v anglickém originále, ale postupem času se to zlepšovalo a ve finále jsem si čtení opravdu užila. Zaujal mě život Adama, protože je kniha psaná z jeho pohledu. Dozvídáme se také události, které se staly před i po nehodě, a to, jak ho ovlivnil odchod Mii do New Yorku. Za zmínku stojí i vzpomínka na jeho začátky s hudbou ve 14 letech, kdy hrál ve své první kapele Infinity 89.
Je nám také představená Bryn, Adamova přítelkyně. Bryn je herečka, takže je spoustu času mimo město, ale když už je doma, tak žárlí na Miu, kterou nazývá duchem. Moc se v knize neobjevovala, ale i tak mi byla dost nesympatická, ale možná jsem moc zaujatá.
Nám už známá Mia je úspěšná a žádaná cellistka, která se dokázala se svojí ztrátou docela dobře vyrovnat. Od prvního dílu hodně vyspěla a zmoudřela. Ale i přesto mě občas pořádně štvala.

Celkově hodnotím knihu 5 hvězdičkami. Je to kniha s velmi dobrým námětem, který člověka vtáhne a už nepustí. Nejvíce se mi líbilo, když Mia provázela Adama nočním New Yorkem a jejími oblíbenými místy. Také vzpomínky byly velmi zajímavé, neboť jsem vždy přemýšlela nad tím, co se stalo po tom, když se Mia probudila. Každá kapitola vztahující se k současnosti má v hlavičce úryvek písně Shooting Star. A ty texty jsou opravdu dobré. Na konci knihy jsou také otázky k zamyšlení a songlist, který se váže ke knize. Závěrem chci dodat, že knihu doporučuji všem, a pokud jste ještě nečetli první díl, určitě to napravte.

pozn.: ,,Čekám na den, kdy mě vzkřísíš...'' je úryvek z písně Animate.