Vojevůdcova věčná touha.

recenze

Hlad jako žádný jiný (2012) / TerezaMondeková
Vojevůdcova věčná touha.
Valkýra Myst Toužebná byla zajatá a teď sedí ve vězení ruského hradu. Tam ji najde generál armády Nikolaj Wroth. Ale on vůbec neví, že se Myst nechala zajmout schválně, aby pronikla do pevnosti nepřátelských upírů. Nikolaj je dívkou, kterou našel ve vězení naprosto okouzlen. Myst si Nikolaje taky všimla. Myst slyšela o Nikolajovi příběhy, které o něm vyprávěly, když byl ještě člověk a líbil se jí, ale ani ve snu nečekala, že by se s ním seznámila osobně. Mezi Myst a Nikolajem přeskočí jiskra. Ale všechno vezme jiné obrátky a Myst zmizí na celých pět let. Po pěti letech se Nikolaj a Myst potkávají v New Orleansu. Nikolaj chce krutou pomstu.

Ukázka:
„Aha, takže já jsem první, kdo ho z tebe strhl jako nitku? Vida,“ liboval si. Potěšilo ho to. Spokojeně povzdychl, ale vzápětí se zamračil. „Ty si nemyslíš, že to nebyla náhoda a že jsi právě ty, na tomhle místě a v tomhle čase byla určená k tomu, aby ses stala mojí nevěstou? Nepřipadá ti zvláštní, že právě já jsem tě osvobodil od věci, kterou přede mnou nikdo nepokořil?“
Zatnula čelisti.
„Jak si to vysvětluješ? Odpověz mi upřímně, Myst. A hned.“
„Vysvětluju si to… Že by to mohlo být… Mohlo by to být osudem,“ odpověděla neochotně.
„Přesně tak, možná jsme si byli souzeni,“ dodal, i když už byl sám za sebe přesvědčený, že je to holý fakt.
Nevěřil, že by se mu srdce rozbušilo pro ženu, která by ho nemohla milovat. Sice tvrdila, že už rozproudila krev mnoha upírům… a pak je zabila, ale kdo ví.
„Dobře, ale jen proto, že nás dal dohromady osud se zvráceným smyslem pro humor, neznamená, že se moje city k tobě změní. Chceš mě snad věznit věčně?“
„Myslíš místo toho, aby ses zase pelešila s polobohy? To si piš.“
Celá ztuhla. Toporně vstala.
Zato Wroth si spokojeně protáhl nohy a se zalíbením si prohlížel zadeček své nevěsty. Myst se procházela po místnosti a seznamovala se s novým místem. Wroth navíc zjistil, že Myst nechodí jen tak, ale že se přímo vznáší. Její krok byl lehký jako peříčko. Její dotyky také. Včera v noci si ji nepodmanil. Vzrušovala ho ústy a rukou a pak už usnuli. Ale brzy to napraví. Vzpomínky na roztouženou noc ho začaly probouzet k životu.
„Jak se ti podařilo propašovat do tohohle drogového doupěte moderní výdobytky, jako je tekoucí voda, sprcha a tak dále?“
Drogové doupě? Jak ji to napadlo? Přejela rukou po stařičké tapetě. Otevřela okenici se zrezivělými panty a zadívala se do temné noci. Nemusel jít za ní, aby věděl, že si prohlíží zarostlé, neudržované zahrady. Zastyděl se. Zaskočilo ho nutkání omluvit se za to, v jak hrozném stavu je jeho dům.
„A to mám fakt bydlet tady? To bude nekonečně kruté mučení. Nepřeháníš to?“
„Tady se to jmenuje Blachmount, jak jsem ti říkal,“ procedil skrz zatnuté zuby. „Bývalo tu krásně a zase bude. Spoustu let tu nikdo nebydlel. Když jsem tě hledal, bydlel jsem v New Orleansu. Předtím jsem žil v Oblaku. Tady jsem pobýval jen příležitostně.“
Povzdychla si, došla k hromádce svého oblečení. Bylo roztrhané a špinavé. Přejela pohledem oblečení, pak upřela pohled na Wrotha. Podle všeho přemýšlela nad tím, co má Wroth v plánu dál. V tu chvíli mu došlo, že bez ohledu na to, jaké city k ní prožívá, se o ni musí postarat. Je za ni odpovědný. V jeho domě totiž bude žít jeho úchvatná manželka s rudými vlasy a jemňounkou bledou pokožkou. Jeho první dojem byl, že se tam Myst nehodí. Měl by sebou mrsknout a vrátit svému panství okázalost, která jeho domu i ženě náleží.

Myst se mi opravdu líbila. Nenechala si nic líbit, byla drzá, tvrdohlavá, neústupná. Nepotřebovala muže, aby ji chránil. Byla to úžasná válečnice. Měla ráda svojí svobodu a rozhodně měla vlastní hlavu.

Wrotha jsem si zamilovala. Wroth byl majetnický, ochranitelský. Chtěl s ní zůstat a ze všeho nejvíc si přál, aby ho milovala. Líbilo se mi, jak Myst chránil, byl odhodlaný za ní dát i život, což na konci dokázal.

Příběh o Myst a Wrothovi se mi moc líbil. Ale je mi trošku líto, že je tak krátký. Líbilo se mi to jiskření, které mezi nimi bylo. Taky v knize příběhu nechybělo napětí, překvapení, romantika, erotika a zvrat.

kniha Hlad jako žádný jiný recenze