Velké zklamání v podobě nového Grishama

recenze

Grayova hora (2015) 3 z 5 / vorenus
Grayova hora

Hlavní hrdinka knihy Samantha Koferová pracuje ve velké právnické firmě.Díky recesi a mohutnému propouštění v mnoha firmách sice sama nepřijde o místo, ale musí na rok přijmout práci v neziskové právnické firmičce někde v Appalačských horách.

V předchozí práci jen četla smlouvy a různě opravovala chyby ve smlouvách, ale do soudní síně a s klienty skoro nepřišla do styku. Teď na ni čekají skutečné případy a lidé s hodně pohnutými osudy. A jelikož je v horách, tak ji čekají případy horníků, kteří si při práci v dolech zničili plíce a vlastně i celý život a marně se snaží získat s velkých korporací nějaké odškodné. A zdá se, že jedinou jejich šancí je právě Samantha, ale ta bohužel disponuje jen špetkou zkušeností, ale za to má v záloze spoustu píle a dostatek talentu.

Tolik v kostce z nového příběhu mistra právnických příběhů. Za sebe musím napsat, že mám autora moc rád a vždy se na jeho nový příběh neskutečně těším. Po posledních výborných počinech, jako byla Platanová alej a nebo Podfuk jsem byl z nové knihy doslova vzrušen a všechny rozečtené knihy šly okamžitě stranou.

Bohužel mohu konstatovat, že jsem se těšil marně. Tohle prostě posledním knihám nesahá ani po kotníky. V knize chybí pořádná zápletka, zvraty a napětí na jaké jsme od pana mistra zvyklí.

Vyloženě špatná kniha to není, ale nejspíš bych ji doporučil jen skalním fandům, kteří mají autora už načteného. Zelenáči, ať se ji raději vyhnou a zvolí z jeho tvorby něco jiného a mohu říct za sebe, že je z čeho vybírat.