Úžasná

recenze

Dračí republika (2023) 5 z 5 / gabriela8842
Dračí republika

Síce som Dračí republiku čítala na moje pomery dlho, ale takto som si knihu neužila už dávno. Všetky emócie, pocity a myšlienky, ktoré som zažívala a ktoré mi prišli v spojitosti s touto knihou. Myslela som si, že jednotka bola výborná , ale táto dvojka je dokonalá. Vývoj hrdinky, boje, postavy, scény, stratégia, politika, zvraty, spojenectva, závislosť, smrť, sebaovládanie a k tomu ten koniec, kde som skoro odhodila knihu. Opäť zopakujem to čo pri jednotke - vy nie že chcete čítať tuto sériu, vy ju čítať POTREBUJETE.

Na začiatku tejto časti sme dostali Rin utapajúcu sa v sebaľútosti s vysokou mienkou o samej sebe, keďže vyhrala jednu Makovu vojnu a s pocitom, že sa jej všetci boja. Perfektne napísané a pútavo podané, až do takej miery, že s ňou človek súcití, aj keď robila hlúposti. Potom prišiel na rad Vaisra, ktorý sa s ňou absolútne nesral a odoprel jej ópium a celý čas som bola skeptická - oprávnene, keďže nikto nikdy nerobí niečo take len tak pre nič za nič. Prišla ďalšia vojna - tentoraz občianska - a Rin mala prečo žiť. Mala cieľ, za ktorým si išla stoj čo stoj aj so svojim šamanstvom. Stále som si však vravela ako neskutočne a nechutne veľmi ju chce každý využiť a celú dobu som čakala, kedy sa im to otočí. Nato si však budem musieť počkať až do tretej časti *SMRK*. A pritom táto dvojka asi 50. strán pred koncom bol taká, že ok už sme jej toho naložili a potom drb Strana 624. - a ja už len že “ten vydrbany pi*us. Keby nemám telku oproti posteli, prvýkrát knihe ublížim.

Celkovo som ale neskutočne spokojná s touto častou a trošku mám rešpekt pred trojkou, lebo mám pocit, že niečo lepšie už asi ani napísať nejde. Ale ja budem spokojná ak to bude aspoň takto dobre. Hlavne chcem, aby sa Rin prihodilo už konečne aj niečo dobre, lebo si len dávam furt otázku koľko krivdy, zla, zrady, klamstiev a zranení môže jeden človek vydržať? Odporúčam a čítajte tuto sériu.