Ten otvorený koniec

recenze

Hellbound (2023) / gabriela8842
Hellbound

Netušila som, čo od knihy Hellbound čakať a príjemné prekvapenie na záver je asi to najlepšie, čo mi mohla dať. Mimo toho som však dostala skvelý psychologicko-erotický triler, plný tajomstiev, tajnej identity, age gap vzťahu s kamaratovým otcom a zároveň terapeutom a obrovske množstvo tajomstiev. Z jednej strany mi tých 596 strán ubehlo ako voda, keďže sa stránky čítali samé, ale zo strany druhej mi niektoré úseky prišli zdĺhavé, aj keď som si na záver povedala, že to prišlo aj vhod. Vekový rozdiel absolútne nikdy neodsudzujem (pokiaľ za tým nie sú materiálne pohnútky), ale často sa bojím, či to v knihách neprejde do toxického vzťahu, kde jeden využíva druhého. Či to prišlo aj tu, zistíte, keď sa do knihy pustite

Mayin/Rebekin ťažký osud, ktorú spolu s jej mamou priviedli cesty starého života do programu na ochranu svedkov bol obdivuhodný, jej nočné mory strašné a forma ich riešenia adekvátna. Strašne sa mi páčilo ako uveriteľne to autorka podala, aj nočné mory, aj riešenie (aj keď tu mi chýbalo, že sa neotvorila viac mame, možno by sme predišli zopár chybám, ale nebyť ich, nebol by ani príbeh) a sedenia s terapeutom. S terapeutom, ktorý bol tak chápavý, príťažlivý a dominantný.

Eroticky triler som v ruke už dávno nemala a môžem povedať, že tento sa radí k tým skvelým. Celý čas som sa obzerala poza chrbát, a zároveň hltala výborne erotické scény. Potom zase hľadala postranné úmysly pána terapeuta a zase obdivovala jeho dominanciu, sebadôveru a tetovanie. Nuž, tuším mi táto kniha toho dala viac ako dosť a myslím, že sadne aj vám. Vy, čo hľadáte napätie spojené s erotikou, dobre napisanými sexuálnymi scénami, zároveň chcete šípiť nejaké tajomstvá a odhaľovať ich sami, keďže Maya nato veľmi nie je, tak sa smelo pustite do tejto takmer 600 stranovej bichle. Odporúčam. Len mi je trochu ľúto toho otvoreného konca
4,5/5