Slušne pokracovanie

recenze

Pád všech neřádů (2023) 4 z 5 / gabriela8842
Pád všech neřádů

My všichni neřádi skončili skvele a tešila som sa na druhu časť. Bola soľ zvedavá, či budú všetci spolupracovať, či sa im podarí zničiť turnaj, relikvie a dominanty a kto všetko prežije. Autorke kvitujem jedno - dala mi na všetko odpoveď a dokonca som s nimi aj spokojná.

Pád všech neřádú začal fakt skvelo. Nabehli sme rovno na akciu z prvej časti, plynule pokračovali a otvárali sa nám nové vrátka v príbehu. Vznikli nové spojenectvá a spolupráce, začalo sa ešte viac intrigovat, využívalo sa ešte viac mágie, z nepriateľov boli priatelia a z priateľov nepriatelia a pokračovalo to napinavo a dobrodružne. Medzi postavami bola aj chémia, ktorú som nečakala, ale autorka ju napísala výborne a na scény medzi nimi som sa fakt tešila a zrazu som si uvedomila, že čakám aj na to, dokonca viac ako na boje niekedy.

Obľúbenca medzi postavami stále nemám. Musím však povedať, že som si ich konečne obľúbila viac ako v prvej časti, pretože som konečne videla aj niečo dobre v nich. Koniec bol skvelý, aj keď strašne predvídateľný. A vedela som, že niekto určite zomrie, len som si nebola istá počtom přeživších.

Čo sa týka deja, bolo to fajn, len autorka to miestami písala strašne zdĺhavo. Osobne si viem buď predstaviť viac ako dve časti v sérii (napr. 3) alebo menej kombinovania, opisov, zvratov a zádrhelov, lebo koniec som už aj tak odhadla na začiatku, čo považujem za mínus a častejšie akoby som chcela, sa mi stavalo, že strácam pozornosť a že ma príbeh nebavil. Prvých 100 a posledných 100 strán bolo ale peckových a považujem ich za veľký ťahúň tejto druhej knihy.

Ak máte radi mágiu, čarovné súboje, Hunger Games, morálne sede postavy, štipku LGBT a romantiky (ale ozaj len štipku), nový koncept mágie a krátke série, tak sa smelo pustite do Neřádov.