Tieňolovecká sága

recenze

Paní půlnoci (2017) 4 z 5 / Simona02
Paní půlnoci

"Polnočná dáma", je prvá časť série s názvom "Tajomná temnota". Od autorky úspešných sérií "Nástroje smrteľníkov" a "Pekelné stroje". Čo sa týka žánru knihy, nebola som si celkom istá, či to bude moja šálka kávy, ako sa hovorí, a keď som si konečne našla čas na túto knihu, mala som obavy, že ma nebude baviť. Vo všeobecnosti nevyhľadávam fantasy literatúru, no táto knižka ma presvedčila o tom, že aj príbehy ktoré sú založené výhradne na fikcií, vôbec nie sú nudné, naopak sú skvelé a stojí za to si ich prečítať. Práve táto kniha ma o tom presvedčila.

Dej sa sústredí z predovšetkým na hlavnú hrdinku príbehu, Emmu Carstairsovú, ktorej rodičia budú zavraždení. Bude sa snaží vypátrať vraha, a pomstiť svojich rodičov. Emma bola pred pár rokmi len bezbranné dievča, no teraz je Tieňolovkyňa telom i dušou. Avšak, skrýva ako každá osoba tajomstvo, o ktorom nevie veľa ľudí, a to tajomstvo predstavuje - lásku k Julianovi Blackthornovi, k svojmu parabataiovi. Prechováva k nemu city, ktoré pravidlá Tieňolovcov zakazujú.

V Dolnosvete spôsobí rozruch séria tajomnýchch vrážd. Mŕtve telá majú niečo spoločné s mŕtvolami Emminých rodičov - ich pokožku tvoria zlovestné prastaré symboly. Emma chce zistiť viac. Potrebuje zistiť kto má na svedomí jej rodičov. Taktiež stojí pred ťažkým rozhodnutím, či jej záleží viac na pomste, alebo na budúcnosti s Blacthornovcami.

Príbeh obsahuje množstvo zaujímavých informácií zo sveta hlavných hrdinov knihy. Páčilo sa mi ako dej rýchlo a pekne plynul. Príbeh sa mi ľahko čítal. Doslova som prežívala rôzne situácie, ktoré sa odohrávali v knihe, s postavami. Príjemné prostredie, to všetko nám pekne vylíči táto knižka.

Ak by som mala niečo vytknúť. Niečo, čo sa mi vyložene nepáčilo na tejto knihe, asi by som sa pravdepodobne k ničomu podstatnému nedopátrala. Naozaj ma nenapadá nič, čo by som mohla výrazne skritizovať.

Na zhrnutie, knižku hodnotím pozitívne. Páčila sa mi, ako som sa už vyjadrila. Budem ju určite odporúčať, predovšetkým milovníkom fanasy literatúry a young adult-oviek. I keď, si myslím, že na veku nijako zvlášť nezáleží.