(Ne)obyčajné dobrodružstvá

recenze

Neobyčajné dobrodružstvá (2018) 3 z 5 / Simona02
Neobyčajné dobrodružstvá

Dej zachytáva život tridsaťštyri ročného referenta Edsela Bronfmana, ktorý má celkom obyčajný život a svoj voľný čas trávi návštevami svojej starej a čoraz dementnejšej matky. Jedného dňa dostane vyhrá víkendový pobyt na pobreží Floridy. Po prekonzulovaní s operátorkou sa dozvedá, že tento pobyt je určený pre pár a aby ho mohol absolvovať, musí si nájsť partnerku. Zaumieni si, že si za necelé 3 mesiace nájde spoločníčku, čo je u Edsela trocha problém - je neskúsený, ostýchavý muž a nikdy nechodil so žiadnym dievčaťom.

Knihu by som zaraďovala medzi oddychové čítanie, nenáročné, dej prebieha postupne a na samom konci sa samozrejme dostávame k hlavnej pointe príbehu. Ako som už spomínala, príbeh sa sústredi na život hlavného hrdinu Edsela Bronfmana a hlavné body, ktoré ho zachytávajú. Edsel to nemá v živote ľahké so ženami, nemá výrazné skúsenosti s nimi. Potom ako bude "nútený" si nejakú nájsť, sa je ho život postupne bude meniť.

Páčila sa mi na tejto knihe snaha, ktorú hlavný hrdina vynaložil aby si našiel spoločníčku na výlet, možno aj niečo viac. Nestrácal nádej a snažil sa využiť každú príležitosť, keď bol v spoločnosti nejakej ženy. Dôveroval sám sebe a nakoniec sa aj presvedčil o tom, že nie je až také náročné si získať priazeň ženy, aj napriek jeho odlišnému prístupu k veciam a zvláštnym záľubám.

Dôležitú rolu v Edselovom živote zohráva aj jeho vlastná matka. Bojuje s demenciou, avšak niekedy máva svetlé chvíľky, kedy rozpráva svojmu synovi o jeho detstve - jeho "strýkoch", o svojom vlastnom živote, alebo ho dokonca zavedie na miesto kde ho počala, s otcom, ktorého Edsel nemal možnosť za celý svoj život spoznať a už nebude mať ani príležitosť na to.

Povedala by som, že príbeh poukazuje na to, že nikdy nie je neskoro na lásku. Nech sa už človek ocitá v akejkoľvek situácií, stále má šancu na zmenu a môže si naplno užiť svoj život. Tešiť sa z maličkostí a vážiť si ich. Taktiež si vážiť ľudí, ktorým na nás záleží.

Simona02
03.06.2018

knihomolka_elka ďakujem krásne :)

knihomolka_elka
03.06.2018