Kolaps

recenze

Kolaps (2018) 4 z 5 / Simona02
Kolaps

Nevinná učiteľka Cass Andersonová sa dostane do situácie, ktorá ju privedie doslova do šialenstva a otočí jej život o 360 stupňov. Z odvážnej, zdravej a milujúcej manželky sa stane neistá, zraniteľná a paranoidná žena. Za "pomoci" istých osôb, ktorý jej dokázali týmto spôsobom ubližovať len aby získali niečo, na čo si mysleli že majú právo. Došlo k nechcenej nehode a veci sa vyvynuli inak, ako by si to pravdepodobne každá z týchto osôb predstavovala.

Písal sa piatok 17. júla a mladá učiteľka Cass Andersonová sa lúčila s priateľmi pred začiatkom letných prázdnin. Nasadla do auta a cestu mala namierenú domov. Blížila sa búrka a preto sa rozhodla skrátiť si cestu a prejsť cez les popri Blackwater Lane. Tu sa to všetko začalo. Na odľahlej ceste zbadá zaparkované auto a to, ako sa rozhodne bude mať vplyv rovnako ako na ňu, tak aj na osobu ktorá sa nachádza v tomto aute. Nevystúpi zo svojho auta aby ponúkla vodičke pomoc ale pokračuje v ceste domov. Na následujúci deň sa dozvie, že ženu v aute niekto zavraždil. V tom čase Cass ešte netušila o akú osobu sa jedná a prepukol ju pocit viny za to, že tejto vodičke neposkytla pomoc a tým prípadne nezmenila danú situáciu. Zožierali ju výčitky svedomia a uvedomovala si, že možno mohla zabrániť tejto hroznej udalosti. Od tejto nehody nastane mnoho zmien v jej živote, cez ktoré sa bude musieť prebojovať a čeliť im aby sa úplne nezbláznila.

Koniec príbehu bol z môjho pohľadu celkom prekvapivý, určite som nečakala že sa niektoré veci vyvinú tak, ako to bolo objasnené na konci knihy. Páčilo sa mi ako hlavná hrdinka príbehu nabrala odvahu a nakoniec sama vystopovala vraha ženy, ktorú zavraždili neďaleko jej domova.

Zakončenie nám poskytuje odpovede na otázky, ktoré sme si mohli klásť počas čítania. Kto bol vrahom Jane Waltersovej ? Aká osoba sa skrýva za anonymnými telefonátmi ? Môže byť Cass ďalšou obeťou vraha ?

Kolaps Kolaps B. A. Paris (p)

Musela zomrieť. A ty si na vine. Opustená lesná cesta. Zavraždená žena. A ty si jediná, kto jej mohol pomôcť. Je neskoro v noci, všade tma, naokolo vyčíňa búrka a mladá učiteľka Cass sa chce dostať čo najrýchlejšie domov. ... více