Srdce je nepředvídatelné.

recenze

Po tvém boku (2017) / TerezaMondeková
Srdce je nepředvídatelné.
Zůstat zamčená v knihovně...? Pro mě a spoustu dalších lidí, by to byl splněný sen, ale pro Autumn je to nejhorší noční můra.

Autumn je obyčejná dívka. Chodí na střední školu, ráda fotografuje, má partu přátel a taky je dlouho zakoukaná do jednoho kluka.
Autumn se chytala s příteli na víkend, ale místo toho zůstala zamčená v knihovně a ne sama. Po chvilce zjistí, že je tam zamčená s jedním klukem ze školy.

Dax patří mezi ty samotáře, kteří se s nikým nebaví. Vlastně ho ani nezná. Jenom slyší, jakou má špatnou pověst, protože si o něm lidi ve škole povídají. Říká se, že byl v nápravném zařízení kvůli rvačce. To je ten poslední člověk, se kterým by Autumn chtěla zůstat zamčená v knihovně.

Autumn se připravuje na nepříjemného společníka, ale je příjemně překvapená, protože Dax je... hodný, pozorný a příjemný společník, se kterým se dá skvěle pokecat.
Autumn stále čeká, že pro ni přijde kamarád, do kterého je už dlouho zakoukaná, ale on se stále neukazuje. Po nějaké době si Autumn musí přiznat pravdu. Nikdo si nevšiml, že tam chybí. Nikdo neví, že je zamčená v knihovně s Daxem, takže tu musí zůstat, čekat a jíst dál jídlo z automatu.

Ale je tu jeden velký problém. Autumn má nemoc, trpí úzkostní poruchou a bere léky. Ale nikdo o jejích problémech neví, ani přátelé. Nechce, aby se k ní chovali jinak. Autumn che být normální. Ale ta nemoc ji zasáhne přímo v knihovně a bude to právě Dax, který ji zachrání.

Autumn a Dax se vzájemně poznávají, povídají si a jiskří to mezi nimi. Ale ani jede z nich to nebere vážně. Autumn je zakoukaná do Jeffa a Dax nechce závazky, takže je to pro ně oba jenom chvilkové rozptýlení. Ale Autumn nemůže popřít, že jí Dax přitahuje... hodně přitahuje. Jak to nakonec dopadne. Koho si Autumn nakonec vybere...? A dokázal by mít Dax vůbec závazky...? Jak bude jejich vztah vypadat po víkendu...?

Ukázka:
„Postarám se o to, " řekl mi Jeff a pak zavolal: „Daxi! "
Dax se otočil a Jeff mu pokynul, aby šel k nám. Dax ho poslechl.
Jeff, který nedokázal svoje šprýmování dlouho udržet na uzdě, mi položil ruku kolem ramen a řekl: „Díval ses na moji holku? "
Šťouchla jsem ho loktem do boku a o se rozchechtal. Myslela jsem si, že to Dax popře, vysměje se Jeffovi a odejde, protože si bude myslet, že si z něj děláme nějakou hloupou legraci, ale zůstal stát a podíval se Jeffovi zpříma do očí. „Jo. Díval. "
Tím si získal pozornost všech u stolu včetně mě. Ale necítila jsem se vůči Daxovi nějak vstřícně, když jsem si vzpomněla na náš poslední rozhovor.
„Jsem rád, že už je ti líp, " řekl Dax Jeffovi. Pak se obrátil je mně „Jsem rád, že je všechno zpátky v normálu. "
Rozhodně jsem Daxovi nedlužila žádné vysvětlení, ne potom, jak se ke mně zachoval. Ještě před pár týdny bych bez ohledu na to, co udělal, měla potřebu mu všechno vysvětlovat, aby na mě nezanevřel. Místo toho, abych mu odpověděla, jsem řekla: „Pořád máš ten náramek. " Já jsem ten svůj zahodila potom, co jsme se pohádali v autě.
Jeho oči se svezly k mému holému zápěstí. „Připomíná mi jeden vztah, o který nechci přijít. "
Moje srdce vynechalo jeden úder. „Ale rozhodl ses přece nevázat, " řekla jsem. „Zůstat svobodný. "
Pokynul mi hlavou a zamával ostatním u stolu. „Uvidíme se všichni později. "

Autumn se mi taky líbila. K Daxovi se skvěle hodila, protože na jednu stranu byla společenská, ale ta větší část byla introvert jako Dax. Asi to způsoboval ta její nemoc, že chvilku potřebovala být úplně sama. Taky jsem obdivovala, jak se dokázala srovnat se svojí nemocí, nelitovala se a nevytrubovala to všude, aby ji všichni litovali a utěšovali, že to bude dobrý. Nechtěla, aby to někdo věděl a choval s k ní jako nemocné osobě.

Dax... Jééééé. Já mám prostě ráda ty tajemné kluky, drsné, ale zároveň citlivé. Dax je ztělesněním všeho, co se mi na klucích líbí. Daxe jsem si prostě hned zamilovala. Líbí se mi, jak mu bylo jedno, co si o něm ostatní myslí, nedělá to, co se od něj čeká, ale děla si to, co chce a uzná za vhodné. Nebere vážně drby, co se o něm šíří, ale není ani sobecký.

I když je to moje první kniha, kterou od téhle autorky četla, tak se mi opravdu líbila. Bavila mě. Líbilo se mi, že se v knize vyskytuje prostředí střední školy. Takové knihy čtu ráda. Ale důvod, proč jsem se rozhodla knihu přečíst, byl ten nápad s knihovnou. Musím říct, že ta první část knihy, když spolu byli zamčení v knihovně, mě bavila víc. Taky se mi líbilo, že byl v knize milostný trojúhelník. Taky mě zaujal ten nápad s nemocí hlavní hrdinky. Příběh byl chytlavý, čtivý, promyšlený, zábavný, zajímavý, romantický, originální, nenáročný. Úžasně napsaná kniha a skvělá oddychovka.

kniha Po tvém boku recenze