Srážka

recenze

Srážka (2020) 4 z 5 / MartinaF
Srážka

Čerstvá novinka Alexandera Stainfortha patří do žánru červené knihovny. Pokud sledujete pravidelně autorovu tvorbu, víte, že v této romanci budou zamilovaní dva muži.

Filip pracuje jako redaktor v jednom populárním časopisu. Má jisté výsady - může pracovat z domu, protože jeho články jsou fakt dobré, a navíc mu šéfka nabídla, tedy spíš nakázala, aby napsal román. Román, který se stane bestsellerem. Taková nabídka se neodmítá. A on, ještě s hlavou plnou nových dojmů, vkročí bez rozhlédnutí do cesty. Málem ho zajede auto. Z něj vystoupí nakvašený týpek a nevybíravým způsobem se do Filipa pustí. Náhoda tomu chtěla, že se oba ještě několikrát setkali. A ze vzájemné nevraživosti se stane vzájemná přitažlivost.

Oba hlavní představitelé jsou sympatičtí mladí muži. Filip je „pisálek“, trochu zdrženlivý, slušný a lehce konzervativní. Jeho slabostí je alkohol - když se napije, veškerá slušnost a konzervatismus jde stranou. Max je oproti Filipovi hlučný, mluví jako dlaždič, ale za to je sexy, romantický a je tatínkem roztomilého chlapečka. Splňuje téměř všechny podmínky ideálního muže dívek a žen. Až na to, že je gay. Z dvojice jsem si oblíbila právě Maxe, ale občas jsem měla problém se v něm vyznat - myslí své city k Filipovi vážně? Má nějaké postranní úmysly?

U příběhu se zasmějete a odpočinete. Není to náročná literatura, u které byste museli přemýšlet. Tomu odpovídají i charakteristicky postav. Něco málo se o nich dozvíte, ale nečekejte, že jim autor udělá psychologický rozbor. Nehledejte ani dramatické zápletky, i přesto, že se v knize dočkáte náznaku napínavých okamžiků.

Kniha je nabitá testosteronem, přesto však je určená spíše ženám. Kořením jsou erotické scény. Autor je ale nerozepisoval příliš do detailů a ani je neodbyl několika málo slovy. Dávkoval je správným poměrem. Více se totiž soustředil na samotný vztah mezi Filipem a Maxem.

Srážka je pohodové a čtivé vyprávění, které potěší nejen příznivce Alexandera Stainfortha, ale i ty, kteří si rádi přečtou i něco jiného, než je heterosexuální romantika.

Komentáře (0)