Rendez-vous s múzou

recenze

Rendez-vous s múzou (2021) 4 z 5 / MartinaF
Rendez-vous s múzou

Série 7lásky je čtení, u kterého si většinou příjemně odpočinu. Občas je některý titul na vážnější téma, ale určitě to není případ knihy Rendez-vous s múzou od americké spisovatelky Dee Ernst.

Úspěšná spisovatelka Maggie Blissová napsala bezpočet knih, ale nejvíce ohlasů zaznamenala s prvním dílem plánované trilogie o Belle a Lanceovi. Jenže právě v tom tkví onen zakopaný pes. První díl má velký úspěch, druhý díl má těsně před svým vydáním a na třetí nakladatel netrpělivě čeká. Maggie však zatím toho moc nenapsala a termín odevzdání rukopisu se blíží mílovými kroky. Tohle Maggie prostě nezvládne. Naštěstí je tu její literární agent a jeho přítel. Oba ji pozvou na dovolenou do Paříže. Paříž. To bude to pravé. A jako třešnička na dortu se tu seznámí se šarmantním Maxem a shodou okolností se tu objeví také Maggiin bývalý manžel Alan. Podaří se Maggie najít svou múzu? A co láska? Vybere si štěstí v náručí Alana nebo Maxe nebo to dopadne úplně jinak?

V první řadě mě potěšilo, že hlavní hrdince není něco málo přes dvacet, ale je středního věku. Má za sebou životní zkušenosti, dívá se na svět jinýma očima než třeba její dvacetiletá dcera Nicol. Jediné, s čím si nedovede poradit, je láska. Navzdory milostným románům, které píše, stále hledá toho pravého.

V druhé řadě autorka skvěle vykreslila Paříž. Úplně mě navnadila, abych někdy toto hlavní město Francie znovu navštívila. Malebná zákoutí a voňavá jídla. Doslova jste cítili chuť francouzských pokrmů, které postavy v příběhu uvařili. A rozhodně jich nebylo málo.

Běžný člověk ani netuší, jak moc jsou francouzské zvyklosti jiné. Je všeobecně známo, že Francouzi odmítají angličtinu, ale i to, že když jdete koupit křupavé croissanty do pekárny za rohem v obyčejném tričku a obyčejných kalhotách, je považováno za obrovské faux pas.

Příběh je lehce humorný, odpočinkový a vyloženě letní záležitostí. V knížce nesmí chybět ani láska, nejen ta, kterou prožívá Maggie, ale i ta, o které Maggie píše. Nicméně nevím, jestli bych si o Belle a Lanceovi chtěla přečíst. Navzdory tomu, jaké dobrodružství tito hrdinové prožívají, je to především červená knihovna.

V titulu převažují dialogy nad popisy. Jsou svižné a díky nim, a samozřejmě i díky příběhu, je text čtivý, a tak rychle utíkal.

Rendez-vous s múzou oslové především čtenářky, které nevyhledávají náročnou literaturu anebo si chtějí zkrátka odpočinout od běžných starostí.

Komentáře (0)

Přidat komentář