Slepé okno - kniha, která vás dostane až na bod mrazu

recenze

Slepé okno (2018) / klarabooks
Slepé okno

Do rukou se mi dostala kniha od českého spisovatele Michala Fiebera z edice Původní česká detektivka s titulním názvem Slepé okno. Michal Fieber již v minulosti napsal spoustu knih, mimo jiné publikace Škola detektivů, Soukromé bludiště, Zvěrolékařka na stopě.
Kniha mě zaujala nejen svým svérázným stylem vyprávění a úžasnou hlavní zápletkou, za kterou by se nemusel stydět ani žádný světový film! Protože hned na začátku, a tedy v úvodu knihy, se setkáváme s exkomisařem Karlem Houdkem, kterého v noci vzbudí klinika s tím, že se tam stal nějaký divný případ. Až později zjistí, že tam za podivných okolností zemřel Josef Hlína, který skonal při chirurgickém zákroku právě na klinice. Detektivovi se na tom něco nezdá, ovšem další hrůza teprve přijde. O chvíli později slyší oznámení, kdy vlastní rukou zemře i vedoucí lékař na klinice. Detektiv se tedy vydává za tajemnými až šílenými věcmi, které se na klinice dějí. Pokud se i vy chcete dozvědět, jak to celé dopadne, a co se to celou dobu děje na klinice, nezbývá vám, než si koupit titul s názvem Slepé okno. Na důkaz úžasných dialogů přikládám ukázku jednoho z nich:
„Moc práce,“ řekl lakonicky Tesárek. „Kde jsou ty časy, kdy bejval v létě relativní klid. Už to tak vypadá, že i český vrazi se zalekli teroristů, ztratili zájem o zahraniční dovolený a radši zůstávaj doma. Zato těm zahraničním se u nás líbí čím dál tím víc.“
„To mě mrzí,“ dal se slyšet exkomisař, ale i kdyby se byl snažil podstatně víc, než se doopravdy snažil, zaznělo by to stejně falešně.“
Tato publikace tedy nemá jenom vysoký přesah českých detektivek, nýbrž má světový přesah.
Vyjadřuji tímto poděkování nakladatelství MOBA za recenzní výtisk.