Sex, drogy, násilí, korupce a mistr pera Karika

recenze

V tieni mafie II - Čas dravcov (2011) 5 z 5 / vorenus
V tieni mafie II - Čas dravcov

V první části se hlavní postava M.Harvana úspěšně zbavila všech svých konkurentů a nyní se beztrestně vyhřívá na výsluní jako primátor města. Ještě netuší, že mu narostl protivník obrovských výšin a Harvanovi chystá jedno nemilé překvapení.

Pokud se vám první díl zaryl pod kůži jako mně, tak s druhým dílem rozhodně dál neotálejte. Jedná se totiž o velice důstojné pokračování a je neméně skvělé, jako autorova prvotina.

Ne nadarmo se jedná o nejprodávanějšího slovenského autora a tuhle čest si zaslouží oprávněně. Problém je, že u nás se jeho knihy z nějakého nepochopitelného důvodu nepřekládají. Sám jsem čekal na překlad několik let, ale jelikož se nic nedělo, tak jsem sáhl po originálu ve slovenském jazyce. Trošku jsem z toho měl obavy, ale ty se naštěstí rozptýlily a četbu jsem si i tak neskutečně vychutnal.

A pokud máte silnou náturu, tak se pusťte směle do tohoto drsného příběhu, protože pan Karika si servítky nebere a nejspíš ani nikdy brát nebude, ale to je jedině dobře. Něco tak drsného jsem od tak mladého a ještě k tomu slovenského autora opravdu nečekal.

Na stránkách svého románu nás provede neskutečnou špínou politiky, korupce, prostituce, mafie, ale nebude chybět ani braní drog a anabolických steroidů. A to jsou jen kousky ledovce, protože toho pan autor má v rukávu daleko víc. Popisy scén jsou tak neuvěřitelně autentické, že máte pocit, jako by jste se ocitli v luxusním vykřičeném domě a nebo uprostřed vřavy běsnících skinheads. A nechtějte vědět, čím nás tam pan autor provede a nebo chtějte?

Pokud máte odvahu a chuť na něco mrazivého, tak si v této knize opravdu přijdete na své.

Tento neskutečně ostře namixovaný koktejl si vypijete až do dna a jeho chuť budete cítit na patře ještě hodně dlouho.