Rukavičky smrti

recenze

Rukavičky smrti (2016) 5 z 5 / milunka21
Rukavičky smrti

Rukavičky smrti je detektivka, se kterou nepoznáte jednu část světa, ale rovnou tři a z toho jedna se odehrává u nás, v České republice.

Na Sicílii se stane vražda v domě, ve kterém žije dcera inspektorky Elen Joliyové, Oli.
Elen žije v Milton Keynes v Anglii, jenže po úrazu nohy se rozhodla jet na ozdravnou dovolenou za svojí dcerou. Oli nežije sama, ale se svým přítelem Oliverem. Chce ho seznámit se svojí mámou, ale on se někam ztratil. Hned po příjezdu zůstává tedy Elen v bytě sama a díky náhodě, nachází s ve sklepě tělo neznámého muže.

Oli se samozřejmě bojí, aby to nebyl její přítel, takže se hroutí a Elen má sice volno, není ve svým revíru, přesto jí to nedá a pátrá na vlastní pěst. Díky tomu zjišťuje, že celý případ je zamotanější a hlubší, než to zprvu vypadalo a klíč k tomu všemu je v České republice.

Mezi tím v Milton Keynes je napadená žena, která se vrací domu a její útočník končí mrtvý. Nikdo ale netuší, že ta žena má tajemství, které ji přivádí k soukromému detektivovy. Ztratil se jí přítel, naprosto beze stopy. Zůstala sama, těhotná, ale vzdát se nehodlá.

Případ ženy a mrtvého muže vyšetřuje Dal Singh, který nevyšetřuje jen to. Jeho přítelkyně ho požádala, aby popátral po otci malé holčičky, kterou Sue hlídá. Dala to může stát místo, přesto se rozhodl, že jí pomůže.

Hodně případů, který mají jedno společné. Kdo za tím vším stojí?

V knize není jen jeden případ, je jich mnoho, takže můžete očekávat opravdu hodně akce a žádný zbytečný oplétačky. Zprvu se vám to možná může zdát dost zamotané, potom se to ale bude pomaličku rozmotávat. Takže o napětí není nouze.

Musím uznat, že konec mě hodně překvapil, jen teď nevím, jestli to byl konečný konec, nebo můžu čekat pokračování, což bych moc ráda. Autorka mi totiž hodně sedla. Nepíše zbytečnosti kolem, nenatahuje, prostě jde hned na věc. K tomu všemu mě překvapilo, že se děj neodehrává na jednom místě.

Nejdřív si počtete o krásné Sicílii, potom Elen kvůli vyšetřování navštíví Prahu a Plzeň, kterou mimochodem zná a má tam známé a poté se vrátí do Anglie, kde nejen že završuje své pátrání, ale kde se ještě odehrává děj s Dalem.

Je tam jedna nespravedlnost, na kterou autorka poukazuje a která se děje i ve skutečnosti, což mě hodně štve, protože nechápu, že vláda může něco takového podporovat, to vám ale neupřesním, ať se máte na co těšit.

Kapitoly jsou krátké a střídají se v nich jak země, kde se děj odehrává, tak postavy. Takže případy nepoznáte jen z jednoho, dvou nebo tří pohledů, ale jejich mnohem víc.

Nejvíc se mi asi líbila Elen. Sice starší žena, která už má dospělou dceru, ale dost energetická a pro svoje lidi by se přetrhla. Dokonce v knize měla i maličký románek. ale opravdu maličký.

Takže když to shrnu, knize nemám absolutně co vytknout. Líbila se mi od samého začátku až do překvapivého konce. Tato kniha si rozhodně zaslouží, aby se o ní vědělo.