Řezník opět servíruje krvavou krmi

recenze

Velké problémy v Malém Vietnamu (2016) 3 z 5 / vorenus
Velké problémy v Malém Vietnamu

Popisovat děj nového díla mistra akční fantasy je asi zbytečné. Fanoušci ví, co od tohoto ďábla s perem v ruce můžou čekat a ti ostatní, až si to přečtou, tak už se nikdy s tímhle chlapíkem nebudou chtít nerozloučit.

Tak snad jen okrajově k ději. Začátek příběhu nás zavede do do uliček červených světel v Amsterodamu. Kde hlavní hrdina knihy pátrá po únosu dcery premiéra. A co nebude v knize chybět? Mix zábavy se spoustou magie, mrtvol, akce a sexu. Co víc si můžeme přát?

Frantovi stačí jediná stránka a má čtenáře na háčku a už si ho jen potahuje, jako zkušený rybář. Četnost hlášek na začátku knihy je doslova smrtelná a je jich tam tolik, jako v knize mrtvol. Škoda, že autor tempo neudržel, ale to se snad ani udržet nedalo.

Jedná se o volné pokračování Příliš dlouhé swingers party, ale čtení bez znalosti předchozího svazku nebude znamenat problém pro žádného čtenáře.

Na nejnovější kousek pana autora jsem se už dlouho nedočkavě těšil a čekal jsem další pecku, tak jako to bylo u Příliš dlouhé swingers party. Bohužel i mistr má někdy své slabší dny a tak si ty své nejspíše vybral na této knize. Tím nechci říct, že by kniha byla vyloženě špatná, ale v porovnání s předchozími počiny autora je tohle prostě slabší odvar. Ale každý, kdo má Frantu rád si ji určitě může bez obav přečíst. A skalní fanoušci tam nejspíš uvidí i tu jednu hvězdu v hodnocení navíc. Já osobně zůstávám někde v tom lepším průměru a doufám, že mi Franta příště SPADEM zavře hubu a posadí mě zase na ten sedací sval.

Volné pokračování Příliš dlouhé swingers party slibovalo opravdu hodně. A jestli Franta dokázal udržet laťku hooodně vysoko nechám na každém čtenáři, aby si udělal úsudek sám.

Závěrem malá ochutnávka:

Obsah šálku přitom smrděl jako tři týdny mrtvý bezdomovec nalezený v hovnocucu. A chutnal ještě hůř. Nejdřív kysele, pak trpce a nakonec.....
Umgh, sevřel se mi žaludek. Měl jsem pocit, že se v jednu a tu samou chvíli pozvracím i pokálím.