Restart

recenze

Moje všechno (2016) / M4RT122
Moje všechno

Kniha Moje všechno mapuje určité časové období vztahu mezi Hanou a Tomem. Hana se několik měsíců odhodlává, že od svého manžela odejde, protože se cítí nemilována a v jejích očích to vypadá, že Tomovi je přednější práce než manželka. Ten večer, kdy je připravena mu to říct, postihne mladého Toma mozková příhoda a nastává boj o jeho život.
Hana si v nemocnici po jeho boku uvědomuje, že svého manžela vlastně ztratit nechce. Ve vzpomínkách se vrací na počátek jejich vztahu. V hlavě se jí vybavuje, jaké to mezi nimi bylo dřív krásné a jak dlouhou životní cestu spolu ušli. Je láska k napůl ochrnutému Tomovi, s kterým už nechtěla mít nic společného, silnější než touha po dobrodružství? Hana chce opustit svou nudnou práci a příliš náročnou nadřízenou a podá si žádost o práci Učitelů světa v Tanzanii.
Hana tráví s Tomem veškerý volný čas. Je to soucit nebo láska? Chce mu pomoci, aby se zas s jistotou postavil na obě nohy a kráčel sebevědomě dál svým životem. Zároveň Hana prožívá těžké období v práci, kde je na ní kladeno čím dál větší množství nároků a požadavků. Navíc jí urputně pronásleduje kolega-ctitel Rádž. Do toho přichází problém s nečekaně těhotnou Tomovou mladší sestrou.
Ustojí hrdinka Hana všechny nástrahy, které jí přinesl život v dost nevhodný okamžik všechny najednou? Sebevědomý Tom musí překonat svoje zábrany v tom, aby mu někdo pomáhal s těmi nejzákladnějšími běžnými úkony a přiblížil se tak k návratu do normálního života, který se mu zdá zatím v nedohlednu. Je možné být ošetřován svou manželkou, před kterou chce vypadat stále jako muž, a zároveň ji získat zpět? Tom totiž ví mnohem více, než ona tuší a navíc nalézá dopis, který neměl vidět.
Katie Marshová líčí velice citlivě psychický boj obou hrdinů v jejich nelehké životní etapě. Nápaditě střídá pasáže ze současnosti a kapitoly vracející se do začátků vztahu Toma a Hany, které zachycují stěžejní okamžiky, které teď mohou partneři použít jako pilíře pro obnovení svého vztahu.
Zůstanou Hana a Tom spolu? Splní si Hana svůj dávný sen? A vrátí se Tom zpět do pracovního života? To se dovíte, pokud si knihu přečtete až do konce. Moje všechno vás přinutí se zamyslet, co by se stalo s vaším vztahem, pokud by jednoho z partnerů postihl nějaký zlomový zdravotní problém. Lze vyhaslý vztah restartovat?