Řecký Polobůh Percy Jackson!

recenze

Zloděj blesku (2009) / Maxmilian301
Zloděj blesku

-----------------------------------------------------------------------------------------
Percy se na začátku knihy jeví jako kluk co dělá všem jenom problémy, a do začátku knihy vystřídal šest škol.
V knize už na začátku hlavní hrdina Percy Jackson zjistí že je polobůha že jeho nejlepší kamarád je Satyr. Pak hnedka z začátku zabije jeho učitelku matematiky protože zjistí že je to nestvůra. O týden později se Percy dostane do tábora polokrevných kde cestou zabije Mínotaura. Z něho dostal roh ktarý měl jako trofej. Jako neurčený polobůh se dostal do srubu boha Herma kde zůstal dva týdny. Později se zjistilo že je synem boha moří Poseidona. V normálním případě by to bylo v pořádku ale problé se stal v tom že bohové velké trojky (Zeus, Poseidon a Hádés) udělali dohodu o tom že nebudou mít potomky se smrtelníky aby zabránili velkému proroctví které avšak Percy neznal protože vůdce tábora (Cheirón) tvrdil že Percy není připraven. Později dostal zbraň Anaklusmos kterou používá až do aktuální série Appolónův Pád. V knize mě štvalo to že Percy se dost často choval nelogicky, nechápal okolnosti a choval se prozíravě. Kvůli tomu snížím hodnocení knihy na 4/5 bodů.