Rošťák Tom

recenze

Dobrodružství Toma Sawyera (1964) / Maxmilian301
Dobrodružství Toma Sawyera

-----------------------------------------------------------------------------------------
Tom Sawyer je kluk z Amerického města v devatenáctém staletí. Společně s jeho nejlepším kamarádem Huckleberry Finem prožívají různá dobrodružštví, zábavu atd.
Hned na začátku knihy Tom vyjídá marmeládu a když ho při tom nachytá jeho tetička tak dostal výprask rákoskou.
Tom je rošťák v plném slova smyslu, protože když například uteče z domova na sousední ostrov a tam zůstává měsíc a jí každý den ryby, želví vejce a užívá si něčeho co by šlo přirovnat k dovolené pak když zjistil že jeho tetička si myslela že umřel a udělali mu pohřeb tak se šel na něj podívat.
Nebo když si vydělal tím že nechával náhodné chlapce natírat plot a přitom od nich ještě chtěl zaplatit. Také se jednou stratil v jeskyni při narozeninové oslavě jedné jeho spolužačky. Knihu doporučuji všem čtenářům a myslím že každý kdo má rád napínavé ale i přitom vtipné knihy tak by si mněl tuhle knihu přečíst. Závěrečné hodnocení nemůžu snížit protože mě kniha pobavila, četl jsem ji krátkou chvíli a je jednoduchá do čtení.