Recenze na Pravda nebo lež

recenze

Pravda, nebo lež (2020) / Dianielle
Pravda, nebo lež

Collen Hoover je jedna z nejlepších současných autorek, žádná z jejích knih co jsem četla mě nezklamala, a tak když jí tenhle rok vyšla novinka, ve které zabrušuje do jiného žánru než normálně, tak jsem měla velká očekávání.
A podle mě je dokonce předčila. V průběhu děje sledujeme vlastně dokonce dvě spisovatelky, první Lowen poznáváme v normálních životních situacích a tu druhou Verity prostřednictvím autobiografie, kterou Lowen u ní najde. V průběhu knihy se nám střídá dej právě s úryvky z této autobiografie, která je víc než znepokojující. Už jen tohle mě usvedčuje jak dobrá je Collen autorka a nutí mě přemýšlet jaká je mysl celkově spisovatelů, ale hlavně někoho, kdo tohle dokáže vymyslet a sepsat. Právě tyhle části knihy nám navozují tu správnou thrillerovou atmosféru a nahání pocit mrazení. Celý příběh je skvěle psychologicky propracovaný. Na konci se pak odehraje zajimavý plot twist, který to ale nevyřeší jen vás bude nutit zamyslet se nad tím co vlastně byla pravda a co lež a rozhodně vas nenechá odejít s jasnou odpovědí. A nutně potřebuju, aby Colleen vydala aspoň jednu z knih z té detektivní série z pohledu padoucha co napsala Verity Crawfordová.

Za mě prostě skvěle propracované, každý by si to měl určitě přečíst a zaslouží si to těch 5*/5*