Recenze na V zajetí zimy

recenze

V zajetí zimy (2020) / Dianielle
Recenze na V zajetí zimy
Na tuhle knihu jsem byla hodně zvědavá, protože její příběh je inspirován slovenským folklorem a tradicemi. Takové téma jsem zatím asi nečetla, ale jsem ráda, že knih se slovanskou kulturu jen přibývá.
První část, která je shrnutá v anotaci, byla skvělá. Bavilo mě číst jak se Mirjemin příběh začal odvíjet a jak se dostala k tomu co dělá. I jak se poté vedle Mirjemina začal vyprávět příběh Wandy bylo skvěle napsané a jaksi to hezky doplňovalo hlavní linku a bylo to jaksi jejím protipólem.
Pak to ale začalo upadat. Další Irinina linka už podle mě nebyla tak dobře zpracovaná jako první dvě a připadala mi navíc. A taky přidání další magické bytosti už mě jen zmátlo a v magii tady byly nějaké nesouvislosti, které tam nebyly vysvětlené. A také se postupně přidávalo na počtu vypravěčů, který se však nijak pravidelně nestřídal , autorka ho používala jen tam, kde to potřebovala, což však vyústilo jen ve zmatení čtenáře. I když chápu, že některé části, které nemohla vyprávět jedna ze tří hlavních postav to bylo potřeba, ale tím, že to nebylo něco s čím by čtenář počítal a autorka to tam vždy autorka hodila náhle, tak to jen rušilo. Bylo to moc klišoidní, některé pohnutky a úmysly lidí byly nepodložené a nevysvětlené. Například jsem nepochopila, proč Mirjem a Irina vlastně říkali, že se snažili své lidi zachránit jen proto, že je to jejich lid, i když nám vlastně byly představené jako ty co jsou společností opomíjené až týrané. Ke konci mi už bylo celkem lhostejné, jak to dopadne a bylo to až moc pohádkové.

Komentáře (0)

kniha V zajetí zimy recenze