Recenze na Achilleovu píseň

recenze

Achilleova píseň (2014) / Dianielle
Achilleova píseň

Tuhle knihu jsem jednou četla v papírové verzi apodruhé jsem si ji pustila jako audioknihu.

Řeckou mytologii miluju, a tak jsem hned věděla, že to bude něco pro mě, ale netušila jsem, že to bude až tak skvělé. Autorka má velmi krásný styl psaní a vše dokáže neuvěřitelně popsat . Pokud příběh Patrokla a Achillea znate, tak víte jak to skončí a vy jen celou knihu pozorujete co vše zažili a vy víte, že to stejně dospěje k tomu nevyhnutelnému. Příběh o nevyhnutelnosti osudu. Autorka dokázala jejich příběh jestě víc povýšit a to nejen tím, že třeba začala už v jejich dětství. Millerová skvěle dokázala odhadnout co do knihy dát a kdy se trochu s dějem posunout a pořád jaksi zůstat věrná původnímu mýtu, ale i to ozvláštnit tím, že je to napsané z Patroklova pohledu. A nakonec je to velmi emocionální, jelikož pokud dobře jejich příběh znáte, tak víte, že jim moc osud nepřeje.

Co se týče formátu audioknihy, tak mi osobně úplně nesedl hlas interpreta, ale co se týče intonace tak ta k příběhu seděla a dokázala vystihnout její atmosféru. Ze začátku mi trvalo se chvíli do ní ponořit a celkově jsem potřebovala více casu na to se ní prokousat, ale nakonec jsem si užívala zase si připomenout všechny ty skvělé momenty, která tam jsou a na které jsem zapomněla.