Projekt Alfa: V pasti - Recenze

recenze

V pasti (2016) 4 z 5 / Veronica.Key
V pasti

Layla celkem klidně proplouvá životem. Studuje taneční školu a jediné problémy, které řeší, jsou úkoly a otravná spolužačka. Jednoho dne však zkolabuje. Sama a zmatená se ocitne v nemocnici. Doktoři netuší, proč skoro zemřela a co se jí vlastně stalo. Rychle se zotavuje, její smysly se však nepřirozeně zostřují. Když je rozrušená, začínají se kolem ní dít podivné věci. Když se ji z nemocnice pokusí odvést neznámy muž, její svět se obrátí vzhůru nohama. Je vržena do víru událostí, které od základů změní její život. Co se děje s jejím tělem? Proč se musí skrývat a bát se o svůj život?

Kniha se mi četla velmi dobře. Styl psaní je lehký a svižný, tudíž se to celé četlo vlastně samo. Příběh je pěkný, námět sice už nespočetněkrát použitý, ale dobrý autor z něj vždycky dokáže vyždímat něco nového. Lence Dostálové se to docela povedlo - palec nahoru.
Co mě hned ze začátku zaujalo, byl humor, s kterým hlavní hrdinka svůj příběh vypráví. Ovšem - ze začátku, kdy byla ve škole a s přáteli to sice byla sranda a působilo to uvolněně, jenže poté, kdy se začne jednat o život, už humor místy působil uměle a celou tu situaci mi to kazilo. Někdy to ale také bylo opravdu na místě a upřímně jsem se zasmála.

Knihu bych určitě doporučila, když jedete například na prodloužený víkend na chatu. Je to kratší, lehce se to čte a více méně nad tím nemusíte moc přemýšlet. Myslím tím to, že tam nenarazíme na nic, nad čím bychom museli nějak uvažovat a listovat kapitoly zpátky, abychom situaci pochopili. Zkrátka je tohle přesně KNIHA PRO ODDECH.

I když se mi ale kniha velmi líbila, možná jsem z toho, jak to vše bylo jasné, byla trochu zklamaná. Patřím mezi ty, kdo se rádi začtou do nějaké bichle s hlubokým příběhem, kde narazíte na spletitá tajemství a neobjasněné záhady. Ovšem pak by to už nebyla kniha pro oddech, jak jsem psala.

Zhruba uprostřed knihy je časový skok o půl roku, který mi knihu trochu pokazil - jen trochu -, jelikož to na mě nepůsobilo opravdově. Díky jedné události se naše hrdinka jakoby změní, najednou skáčeme v čase, během kterého se tedy Layla chová zvláštně, a hned po časovém skoku se stane další událost, díky které se zase stane sama sebou. Nevím... ty její proměny se mi zdáli trochu odfláknuté, ale to je asi tak jediné, co mi uvízlo v paměti, že mi tam úplně nehrálo. Když si to shrnu, jednalo se o velmi čtivou, jednoduchou knížku, která mě bavila!

Ale pozor! Kniha končí otevřeně. Doufám, že autorka chystá další díl, protože by mě zajímalo, jak to dopadne.

DOPORUČUJI! :-)