Pro čtenářky, co se rády ztrácejí v krkolomných stavech lásky

recenze

Ztracené světlo (2017) / klarkova
Ztracené světlo

Ztracené světlo se vydáte hledat, pokud:

1.) Věříte na osud, na předurčené spojení dvou bytostí, které na fanoušky červené knihy působí jako magnet.

2.) Se Vám dobře čtou romány, ve kterých hlavní postavy hledají smysl života - jsou přesvědčeny, že jim očekávané prozření pomůže uspokojit jejich doposud neukojené touhy.

3.) Máte slabost pro romantické příběhy se smutným koncem, který Vás dojme až k slzám. Vyvolává ve Vás dojem, že prožívaná láska nešťastné osoby má něco do sebe. Přestože tušíte, že příběh pro hrdinku zřejmě nedopadne dobře, zakousnete se a čtete.

4.) Knihu volíte podle komplikovanosti milostné zápletky díla. Čím složitější strastiplná cesta k získání ztracené lásky, tím lepší počtení.

5.) Soucítíte s bezhlavě zamilovanou hlavní hrdinkou, která svým pocitům z milostného vzplanutí uzpůsobí celý svůj život a nedokáže se oprostit od minulosti.

6.) S nostalgií jste jedna ruka. Sympatizujete s postavami, které neustále oprašují vzpomínky namísto toho, aby se soustředily na nalezení způsobu, jak vytvořit nové.

7.) Nesoudíte postavy za jejich chyby, ona neuvážená rozhodnutí Vás nechávají ledově klidnou.

8.) Vděčně se začtete do knihy, ve které dojde simultánně s příběhem hlavní hrdinky ke zlomovému okamžiku v historii.

Ztracené světlo Vám pravděpodobně nebude chybět, pokud:

1.) Nemáte v lásce přelétavou povahu literárních postav, nebo naopak postav, které se pro svůj zvolený cíl slepě nadchnou a pro samotné poblouznění nic jiného nevidí, neslyší.

2.) Nejste přívrženec prohloubené naivity v zamilovaných příbězích.

3.) Vám schází trpělivost k pročítání stránek každodenní rutiny knižních hrdinů.

4.) Příliš nemusíte styl vyprávění formou dopisu.

5.) Vás neoslovují knihy, které kvůli svému zpracování balancují na hranici literatury pro mládež a literatury pro dospělé.


Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Neodolatelný romantický příběh o přetrvávající síle opravdové lásky se šokujícím, nezapomenutelným koncem. – Lucy stojí před životním rozhodnutím. Než k němu dospěje, bude si muset přehrát svůj příběh, vlastně jejich příběh, od za... více


Komentáře (0)

Přidat komentář