Šikovný předsvatební rádce

recenze

Svatební přípravy podle Ejvi (2017) / klarkova
Svatební přípravy podle Ejvi

Praktických průvodců není nikdy dost. Obzvlášť těch, jejichž autor/ka dokáže psát čtivě a neotřele o tématech, která čtenářky opravdu zajímají. Přesně takovou knihu se podařilo napsat Ejvi, populární blogerce Evě Mchitarjan, která v roce 2010 založila svůj blog EJVIFREEDOM.COM zaměřený především na módu a životní styl. Předsvatební rádce nese název Svatební přípravy podle Ejvi a čtenářům nabízí 160 stran plných nápadů na realizaci svatby snů.

Předsvatební rady, tipy a triky nalezneme v jednotlivých kapitolách s doprovodnými fotografiemi pořízenými na autorčině svatbě, která se uskutečnila v roce 2015. Volba ilustrovat knihu fotografiemi z vlastní svatby se ukázala jako správná, fotografie totiž dodávají knize na autentičnosti, a to tím, že je na nich skvěle zachycena svatební atmosféra, kterou prožívala sama autorka knihy.

Některé fotografie bohužel do knihy nebyly umístěny zrovna šťastně. Řeč je o těch fotografiích, které z jedné strany knihy pokračují přes šitou vazbu na další stranu, a lámou tak vyfotografovaný obraz. Například u kapitoly Krizový plán, kde bylo zvoleno umístění fotografie u nadpisu kapitoly, která zachycuje dvě tváře. Zatímco tvář vyfoceného Tonyho Bennetta byla ušetřena, Lady Gaga už takové štěstí neměla.

Po přečtení názvu knihy čtenářka předpokládá, že její obsah bude laděn především do představ o svatebních přípravách samotné autorky a pro více alternativ, ve kterých by se čtenářka mohla najít, tu nebude místo. Opak je ale pravdou.

Ejvi ve své knize podrobně rozebírá návrhy svatebních příprav od těch primárních, nejnutnějších aktivit až po drobnější, na pohled zdánlivě triviální detaily. Návrhy jsou doplněny o popsání výhod a nevýhod konkrétního výběru a přesvědčivými argumenty pro a proti.

Autorka se se čtenářkami dělí o své pocity z prvopočátků vlastního svatebního plánování a srozumitelně přibližuje fáze emocionálního rozpoložení, které může snoubenku snadno a rychle přepadnout. Z pohledu čtenářky se pak Ejvi stránku po stránce pomalu doslova mění ve svatebního guru, který čerpá z vlastních zkušeností a velmi čtivou formou předává své postřehy dál. Důsledkem zvoleného přístupu má čtenářka k dispozici užitečné rady, na co se v roli snoubenky připravit, postřehy, jaký dopad může mít očekávání nevěsty na průběh svatebních příprav či jakými různými fázemi si snoubenka během přípravy svatby může procházet.

Knihu zvláště ocení čtenářka doposud nepolíbená pravidly svatebních příprav. Pokud zvažujete pořídit si knihu Svatební přípravy podle Ejvi jako tištěnou alternativu svatební koordinátorky, ve které najdete odpovědi na vše a univerzální řešení pro bezchybné přípravy svatby, kniha pro vás zřejmě nebude správnou volbou. Naproti tomu by mohla být užitečná pro ty z řad potenciálních nevěst, které mají zájem o zasvěcení do tajů svatebních příprav jako takových, v obecném měřítku. Sepsáním bodu „Kdo Vám bude pomáhat s přípravami a organizací?“ autorka naznačuje, že by se v případě plánování svatebních příprav budoucí nevěsta neměla spoléhat jen a pouze na zmiňované knižní rady.

Během pročítání knihy postupně vyvstávají na mysl nápady, jak realizovat vlastní svatbu. Informace poskytnuté v knize umějí popostrčit fantazii, postupně list po listu nápady na vlastní svatbu přibývají a utřiďují se. Autorka v knize kapitolu po kapitole nechává čtenářkám prostor pro jejich vlastní plánování svatebních příprav v podobě stránek věnovaných hlavním bodům svatby a poznámkám k nim. Co se Ejvi musí nechat, že se jí svatební průvodce vážně podařil. Snad se brzy dočkáme dalšího knižního počinu této šikovné blogerky.


Svatební přípravy podle Ejvi Svatební přípravy podle Ejvi Eva Mchitarjan

Svatba moderně a s přehledem Nechte se provést od zásnub až po den D. Veškeré přípravy na svatbu budou s touto knížkou snazší, přehlednější a podle aktuálních trendů. Moderní pojetí průvodce vám důležitou životní etapu maximálně ... více


Komentáře (0)

Přidat komentář