Případ holasické lásky

recenze

Případ holasické lásky (2016) 5 z 5 / milunka21
Případ holasické lásky

Slavomír, kníže který je proslaven po celém království tím, že vyřešil mnoho případů.

Když přijíždí se svým přítelem vikingem Erikem do Podobory, netuší, že bude muset brzo řešit dvojnásobnou vraždu.
Ještě před příjezdem potkávají mladou zamilovanou dvojici, která si tajně užívá v seníku.
Brzo Slavomír zjistí, že to je Křesa, syn Provodův a a Heda, dcera bývalého holasického pána Boreše.
Provodovi ten vztah tolik nevadí, ale Boreš se stále nesmířil, že už není pán Podobory a že je to zrovna Provodův syn.Syn muže, který jeho titul převzal.K tomu všemu není Boreš zrovna beránek, takže jednoho večera je slyšet až ven, když řve na Hedu kvůli Křesovi.

Heda nakonec odejde a setká se s Křesou, spolu se vydávají do svého seníku, aby vymysleli co dál.

Druhého dne je Slavomír probuzen špatnou zprávou.Muž, který odváděl svá zvířata na pastvu, našel v seníku zavražděnou mladou dvojici.
Tím začíná Slavomírovi nelehké pátrání po vrahovi a k tomu mu pomáhají Erik a jeho pes Hup.

Pátrání v dnešní době je mnohem mnohem lehčí než v roce 877.Tehdy neměli žádné testy dna, laborky, nic.Takže pátrání Slavomíra je strašně těžké a tím je to napínavé.
Kniha je hodně propracovaná, celá ta doba, oblečení, příroda.Člověk má při čtení pocit,jako by tam skutečně byl.

Slavomír byl sympatický člověk, který si už zažil své.Se zločinci neměl slitování a hodným lidem pomáhal a věřím, že mnoha lidem přiroste k srdci jeho pes Hop, který mu pomáhal při pátrání.
I když se zdá, že vrah je jasný, tak tomu tak není.Dokonce se v knize objeví nějaká ta politika a víra.To k té době ale patří.

Je to čtivé pohodové čtení, které nikoho neurazí.Byla to moje druhá kniha od autora a mam ho v oblibě čím dál více.Umí dokonale popsat danou dobu, takže kniha je o to lepší.Je tam akce a je to napínavé.
Nemusíte být zrovna milovníky historie, aby vás tato detektivka dostala.
Takže vřele všem knihu doporučuji.