Přečteno: Z krve a popela

recenze

Z krve a popela (2021) / knihomolka239
Přečteno: Z krve a popela
Poppy má v rukou budoucnost celého království. Jak už to tak bývá, sama o to moc nestojí, ale zároveň si nemůže moc vybírat. Ona není tou, kdo řídí celý její život, a nemá možnost rozhodovat.
Po několika událostech je jí přidělen nový osobní strážce - Hawk, který je vším, co byste si mohli přát. Je pohledný, charismatický, všímá si detailů. Navíc Poppy tak trochu pokouší a jak už vám asi došlo, jejich vztah se postupně vyvíjí a nabývá na síle. Ne vše je ale tak, jak se na první pohled zdá, a Hawk má svá tajemství.

I když se kniha může jevit jako totální slaďárna, není tomu tak. Vztahy sice hrají svou roli, výraznější ale začínají být až v druhé polovině knihy. V prvé řadě je důležité se zaměřit na svět. Přesně proto nás s ním autorka poměrně dlouho seznamuje a vysvětluje, co jak funguje. Není to ale nuda a stránky opravdu rychle utíkají, i když se zrovna neděje žádný zásadní zvrat. Čím dál čtete, tím více děj graduje, a to jak v romantické linii tak i ve všech ostatních.

Je pravda, že láska a erotika je zde popsána zhruba jako v knihách od S. J. Maasové. To znamená, že se vám dostane poměrně dost detailů a autorka se nebojí jisté scény dost živě popisovat. Předtím ale dokáže vytvořit až hmatatelné napětí a vy už zkrátka jen čekáte, kdy to přijde. Zároveň ale nutno podotknout, že toho není plná kniha a jsou to vcelku smysluplné pasáže, které nejsou do příběhu zasazeny jen proto, aby se něco dělo nebo aby si čtenář přečetl něco peprnějšího. Zkrátka a dobře do příběhu zapadají.
Nutno ale podotknout, že toto je spíš New Adult kniha a pro mladší čtenáře nemusí být vhodná.

Co se hlavních postav týká, pravděpodobně je budete mít rádi i přesto, že vás někdy budou štvát. Některá jejich rozhodnutí mi nepřipadala úplně rozumná, na druhou stranu kdo z nás se chová vždy rozumně a racionálně. Zároveň doufám, že se v dalším díle dozvíme více o Hawkovi. Naopak Poppy se autorka věnovala dostatečně, popisovala, jak věci vidí a jak se cítí. Zároveň toho bylo tak akorát a čtenář nesleduje celou dobu jen pocity Poppy.

I když mě knížka zprvu nijak extra nezaujala a přirovnání ke knihám Massové mi nepřišlo zrovna šťastné (bála jsem se, aby se autorka nesnažila kopírovat nebo na sílu psát jako jiná autorka), nakonec jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Jedná se o parádní fantasy, která zároveň nemá extra komplikovaný svět, takže pro mě ideál. K tomu navíc sice předvídatelný, ale parádní enemies to lovers vztah, který vás zkrátka bude bavit. A o tom, jak si Hawka během čtení oblíbíte (i když ho zároveň občas budete chtít proplesknout), snad ani nemusím mluvit.

Za poskytnutí reading copy děkuji Albatros Media!

Komentáře (0)

kniha Z krve a popela recenze