Přečteno: Nezapomeň na mě

recenze

Nezapomeň na mě (2023) 3 z 5 / knihomolka239
Nezapomeň na mě

Autorka přichází z neobvyklým a originálním nápadem mazání bolestných vzpomínek. Pohybujeme se tak lehce na hranici něčeho mimo naši realitu, mimo to je ale příběh zasazen do běžného světa.

Blue má pocit, že něco není v pořádku. Všichni kolem ní se chovají jinak než dřívě a ona sama si některé věci nepamatuje. Poté, co najde ve skříni vzkaz, aby nastoupila do modrého autobusu, setkává se s Adamem, kterého si sice nepamatuje, ale zároveň tuší, že to je někdo známý a důležitý. Zanedlouho vyjde pravda najevo - Blue si nechala vymazat vybrané vzpomínky a to včetně vzpomínek na Adama. Bylo to ale správné rozhodnutí?

Příběh je poměrně krátký a proto nebudu prozrazovat nic navíc oproti tomu, co se dozvídáme v anotaci.

Autorce se povedlo poměrně dobře napsat postavy. Jak Blue, tak i Adam a další jsou uvěřitelní, Blue prochází jistým vývojem, který vítám. Zároveň se autorka věnuje tématu definitivních, nenávratných rozhodnutí, které se týká právě Blue a jejího vymazání vzpomínek, se kterým se nyní musí nějak srovnat a vyřešit situaci, ve které se ocitla.

Myslím si ale, že autorka by potřebovala dalších pár desítek stran na to příběh ještě trochu rozepsat. Konkrétně část, kde Blue začne řešit, co by se dalo udělat s jejími vymazanými vzpomínkami, by určitě potřebovala ještě trochu upřesnit. Zajímalo by mě, jak celý tento "zákrok" funguje a zároveň nějaké další okolnosti celého projektu mazání vzpomínek. Zároveň si myslím, že Blue dosáhla svého až moc jednoduše, což na mě působilo trochu neuvěřitelně.

Příběh rychle utíká, ale zároveň vás minimálně do třetiny nějak moc nenutí u ní zůstávat a i přesto, jak je krátká, jsem ji četla na několikrát. Když se ale přes tento pomalejší začátek dostanete, příběh vás docela chytne a budete chtít vědět, co se vlastně stalo.

Ve výsledku si nejsem moc jistá, jak s knihou naložit. Je čtivá, ale zároveň chvilku trvá, než vás příběh pohltí. Zároveň bych ocenila, kdyby byl o něco delší a v některých oblastech detailnější. Oceňuji ale originální téma, které si autorka vybrala.

Hodnotím 65 % a za poskytnutí knihy k recenzi děkuji Albatros Média.

Komentáře (0)

Přidat komentář