Přečteno: Deník tramvajačky

recenze

Deník tramvajačky (2023) 3 z 5 / knihomolka239
Deník tramvajačky

Věřím, že autorku Karolínu Hubkovou možná někteří z vás znají z instagramu. Pokud vás její příspěvky baví, máte stejný humor a zajímá vás zákulisí tramvajového provozu, tohle je něco pro vás. Pokud nic ze zmíněného nesplňujete, ale chcete trochu nahlédnout pod pokličku toho, jak vypadá práce tramvajáka, také nešlápnete vedle.

Kniha je typickým deníkem. Je rozdělená do větších oddílů podle jednotlivých roků (od 2018 do 2022), v rámci těchto oddílů najdete jednotlivé odstavce textu oddělené datumy. Kniha vychází z instagramových popisků (které autorka rozšířila či poupravila), nečekejte tudíž žádné dlouhé odstavce textu, spíš naopak. Zároveň zde vyvstává otázka, zda kniha pravidelným sledujícím dá něco nového. Já autorku sice sleduji, ale zase ne nijak do hloubky, takže toto nejsem schopná posoudit.


Pro úplné "nováčky v oboru" autorka připravila také různé vysvětlivky, které jsou barevně odděleny, takže v textu nezanikají a dozvíte se třeba, co znamená, když vyjede záloha, co je zrychlovač nebo šejdr.
Co ale rozhodně dostanete navíc oproti instagramu je krásné grafické zpracování. Knihu ilustrovala Monika Pavlovičová, která si krásně vyhrála s ilustracemi, které jsou jednoduché a mají jen tři barvy, ale do knihy celkově krásně zapadly. Mimo to zde najdete taky černobílé fotografie.

Komentáře (0)

Přidat komentář