Přečteno: Město padlých andělů

recenze

Město padlých andělů (2014) / knihomolka239
Přečteno: Město padlých andělů
Vzhledem k současnému neplánovanému volnu se snažím dohánět knižní resty, kterých tu u nakladatelství #Booklab nemám zrovna málo. Dneska se tedy společně podíváme na čtvrtý díl Nástrojů smrti od Cassandry Clare.

Stejně jako u předchozích dílů bych chtěla pochválit obálku a především to, jak všechny hezky zapadají do sebe. V knihovně vypadají moc hezky vedle sebe a já se nemůžu dočkat, až budu mít dočtené všechny díly pohromadě.

Na příběh nahlížíme hned z několika pohledů (a to i přesto, že je psaný v er-formě) - nechybí Clare, Jace ani Simon.

Po docela napínavém konci třetího dílu přichází poměrně poklidný začátek. Jace a Clare jsou rádi, že jsou chvíli spolu a starají se především o romantickou linku příběhu. Naopak Simon se snaží vyrovnat s tím, že je upír, a navíc randí se dvěma dívkami naráz. Bohužel ze začátku jsem se právě kvůli pomalému ději měla docela problém začíst.

Později mě příběh zase pohltil a já četla dál a dál a čekala, co se stane. Až najednou přišel konec a řeknu vám, zklamalo mě to. V tomhle upřímně moc nechápu autorku a nevidím jediný důvod takhle něco komplikovat. Především kvůli konci je pro mě Město padlých andělů zatím nejslabší knihou celé série a upřímně doufám, že zbylé dva díly se neponesou v tomto duchu.

Za poskytnutí knihy k recenzi mockrát děkuji nakladatelství #Booklab!

Kdybyste o některou z knih této série měli zájem, na eshopu slovart.cz na ně teď mají slevu, takže kdy jindy, než teď :)

Komentáře (0)

kniha Město padlých andělů recenze