Přečteno: Dilema

recenze

Dilema (2020) / knihomolka239
Dilema

B. A. Paris můžete znát jako autorku psychologických thrillerů Za zavřenýmu dveřmi, V pasti lží a Přiveď mě zpátky. Její další kniha ale trochu vybočuje a popravdě si nejsem jistá, zda bych ji vůbec mezi thrillery řadila. Od předchozích knih se hodně liší a to i svým žánrem.

Livia se už dlouhou dobu upíná na oslavu svých čtyřicátých narozenin, která musí být zkrátka dokonalá. Chybět bude jen její dcera Marnie, která studuje v zahraničí a na oslavu se nestihne vrátit. Manžel Livie Adam ale chystá velké překvapení a tajně Marnie zařizuje letenku domů, aby mohla přijít na oslavu.

Odpoledne ale zjišťuje zdrcující zprávu, kterou by ihned měl sdělit Livii a začít situaci řešit. Stále ale probíhá oslava, na kterou se tolik těšila a vypadá to, že se všichni skvěle baví.

I Livia má své tajemství a o Marnie ví něco, co Adamovi už dlouho tají.

Co se příběhu týká, docela brzo se vám podaří odhalit, co se stalo a poté už se vám žádného dalšího zvratu nedostane. Osobně mi připadá, že kniha je založená spíše na tom, že Adam řeší, zda to Livii má nebo nemá říct (od toho tedy název Dilema). Rozhodně to ale není thriller, spíš rodinné drama. Více než napětí v sobě budete mít nepříjemný pocit, případně smutek.

Víceméně celý děj se odehrává během jednoho dne - už jen podle toho můžete soudit, že se toho zase tolik nestane. Je to zkrátka jedna událost, která všechno změní.

Postavy jsou, jak je tomu u B. A. Paris zvykem, reálné a naprosto uvěřitelné. Zároveň jejich chování budete chápat a možná si během příběhu párkrát řeknete, že byste to udělali stejně. Pokud jste citlivější, stejně jako já budete emoce prožívat společně s postavami, především s Adamem. Během čtení vám bude tak zvláštně smutno.

Dilema je odlišné od ostatních knih této autorky a proto prosím počítejte s tím, že to je úplně jiný žánr. Za mě je to její nejslabší kniha, ale i tak si zaslouží hezkých 70 % a za přečtení stojí.

Knihu k recenzi mi poskytl Albatros Media, kterému tímto děkuji!


Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Pravda by ji mohla zničit. Mlčení zase zničí jeho. Livia nikdy nezažila svatbu snů, protože si Adama vzala v mládí a narychlo. O to víc se teď upíná na oslavu svých čtyřicátých narozenin, na níž bude chybět jen jejich dcera Marn... více


Komentáře (0)

Přidat komentář