Poslední bitva

recenze

Osud Tearlingu (2017) / MilenneWaver
Osud Tearlingu

Poslední díl fantasy trilogie Královna Tearlingu po dlouhé době dorazil, a s ním i konečná bitva našich oblíbených hrdinů, včetně mladé Tearlingské královny, Kelsey, která se ve snaze zachránit svou zemi obětovala a padla přímo do jámy lvové. Podaří se Kelsee odhalit poslední tajemství Tearlingu a svůj pravý úděl?

Za celý svůj život podnikla Kelsea velkou změnu - od prosté venkovanky, královnu, až po vězeňkyni Rudé královny, kterou se stala na konci druhého dílu. Avšak, osud jí do cesty hází další a další tajemství, nejen o ní a její rodině, ale především o historii Tearlingu, která je krvavá a čím dál více zamotaná. Kelsea se dostává až na hranici svých sil, a při svých vizích se dozvídá
něco, co změní její život vzhůru nohama.

Jedním z velkých plusů knihy je její hlavní hrdinka, která jako jedna z mála vystupuje z řady naivních a slabých hrdinek. Kelsea je perfektní příklad síly a vytrvalosti, když bojuje nejen za sebe, ale i svoji zemi. Je oddaná a loajální svým povinnostem a přesně to z ní nakonec činí pravou královnu.

Kniha je psána v er formě a stejně jako v předchozím díle, se i zde čtenář ponoří do rozvětvené dějové linie, která nejen vypráví příběh Kelsey, ale i jejich přátel, nepřátel. A co víc - minulosti Tearlingu, kde na řadu přicházejí nové i dříve známé postavy.

Můj obdiv patří autorce i v tom, jak dobře dokáže knihu napsat. Zpočátku možná kniha úplně čtenáře nepřipoutá, ale to se vzápětí rychle změní. Dokáže skvěle popisovat bojové a napínavé scény, kterých je v knize nespočet.

Pokud se pozorněji zaměříme na zápletku, můžu s klidným srdcem říct, že celý příběh dá nakonec smysl a jeho sestavení se autorce povedlo.
Ale. Jediná a velmi nevhodná věc se jí nepovedla a tou je konec.
Jakkoliv jsem nad tím přemýšlela, konec knihy je neuzavřený, odbytý a absolutně mi nesedí do zbytku příběhu, jako kdyby už autorce došly všechny nápady. Z mojí strany se jedná o velké zklamání a právě v tomuhle kniha v mých očích klesla.

Pokud máte rádi fantasy knihy, vřele celou sérii Královna Tearlingu, včetně knihy Osud Tearlingu doporučuji. Slibný děj, skvělé postavy a originální zápletka jsou součástí každé z knih, bohužel však mi poslední díl přijde zároveň jako nejslabší.