Poppy day

recenze

Poppy Day (2016) 4 z 5 / milunka21
Poppy Day

Poppy Day,hodně neobvyklé jméno, které ji máma dala a přišlo jí to hodně vtipný.Co na tom, že Poppy to ztížilo život na škole.Jako by nestačilo, že měla neschopnou matku.Naštěstí našla kamaráda, z kterého se postupem času stal její přítel, snoubenec a nakonec manžel.Poppy a Martin měli mezi sebou něco výjimečného, něco, co někteří za celý svůj život ani nezažijí.
Martin pracoval v autodílně, ale ne v pozici, ve které by si přál pracovat.Jednoho mu dne mu došlo, že se k němu chovají jako k hadru, a že nikdy nebude mechanik.Cestou domu z práce, narazil na náborové středisko.Tak dlouho kolem něj chodil, ale nikdy si ho nevšiml, až dnes.To bylo to co potřeboval.Práce, která by z něj udělala pořádného chlapa a měli by pořádné peníze,které by jim zařídily pořádný život.
Takže vešel dovnitř a udělal to.Měl z toho strašnou radost, myslel si že i Poppy bude ráda, že finančně na to budou líp, ale zmýlil se.
Poppy z toho byla v šoku.Byly jako dvojčata, pořád spolu a on se přihlásil do armády.Odjede kdoví kam, kdoví na jak dlouho a ještě k tomu se jí může vrátit v dřevěné bedně.A to vše jen proto, aby jí něco dokázal, přitom ona ho milovala takového, jaký je a to samý jejich život.
Když přišlo oznámení, že Martin pojede do Afghánistánu, tak den před odjezdem, se spolu ani nerozloučili.
Poppy byla opravdu zklamaná, že jí odjedena tak dlouho.Toho pak jednoho dne litovala.
Poppy čekala na svojí kamarádku Jen, takže když uslyšela zvonek, myslela si že je to ona.Když přistoupila k dveří, tak přes sklo viděla dva vojáky.V tom momentě se sejí zastavil celý svět.Dva znamenají smrt.
Její Martin, její životní láska, co se mu stalo?
Kniha je o velmi silné lásce dvou lidí, kteří se znají od dětství.V jeden moment jsou šťastný, v druhý se jim zhroutí celý svět.Oba dva měli těžké dětství, Martina táta ho celý život shazoval a mlátil, Poppy zas její matka totálně ignorovala.Takže když se poznali, vzniklo z jejich přátelství víc.Měli jeden druhého.
Je to silný příběh, jejich láska vás zahřeje u srdce, neštěstí rozbrečí a silná osobnost Poppy rozesměje.V jeden moment dokonce hodně rozesměje.Jsem se smála tak, že jsem tím vzbudila syna.
Příběh začíná smutným oznámením, autorka vás provází těžkým životem manželky vojáka a hledáním.To vše je protkáno úryvky z dětství.
Na knize se mi taky líbila vzpomínka na padlé vojáky, která je hned na začátku.Knihu rozhodně doporučuji.